*** Entinen Vauva Online ja sen veteraanit???
Moi,
eksyin pitkästä pitkästä aikaa tännekin, kun piti yksi kiperä asia selvittää ;)
Samalla hetkellä nousi hirvittävä nostalgiahyöky otsalohkoon, perjantai kun on ja herkänsamea olo.
Muutamaan vanhaan vakkariin olen satunnaisesti pitänytkin yhteyttä, mutta onko kenelläkään mahdollisesti tietoa, mitä kuuluu mm. tv:lle, Allille, MM:lle, Makaroni™:lle, äikille, Taukolle, Kinskille, Martalle, Tyralle, Taijalle, Onnentytölle, Lahnikselle, Tonnikselle, kirpulle, Turvikselle, ETC:lle, 69:lle, Ikliölle, Kätkävaaralle, Esterille, BNM:lle, Wiccalle, Jarnalle, Valerielle jne. jne. kuuluu?
Jos tiedätte kuulumisia, niin ilmoitelkaa.
tai kiinnostaisiko olla yhteydessä esim. Facebookin kautta? Joku suljettu ryhmä tms. ja annetaan sanan kulkea?
Petri
Kommentit (344)
En mä muiden puolesta viitisen sanoa mitään, mutta mulle kuuluu hyvää! :) hauskaa kuulla susta!
Tyra
Olisi ihan hauska kuulla teistä kaikista, vaikka en nimeämääsi konkariporukkaa olekaan.
Alunperin nikillä v.o.
V.o teidän viides taitaa olla jo aika iso? :)
Tyra
Hei Petri, muistan sinut vielä! Terveisiä myös Tyralle! ev täällä :)
Hauska aloitus. Olen mädäntynyt täällä kesästä 2001, mut onlinella en ole ollut.
Oih, mä muistan kaikki nuo nikit :) Kiitos Petri muistutuksesta!!!
Ja Tyra, kiva kuulla, että asiat ovat hyvin, terkuin Myy
Entäs Persevä?? Mitähän hänelle nykyään kuuluu, sittemmin tais olla KKO.
Myy
Mitähän Vatille kuuluu? Kertokaa miten menee, sinäkin, Myy! :)
Ja niin, 7 vuodessa on tapahtunut öh... suhteellisen paljon! :D
Koistinen menee ekalle, esikoinen yläasteelle. Mä oon kolmekymppinen just ;)
Tyra
[quote author="Vierailija" time="01.08.2014 klo 20:33"]
Ootte fossiileja
terv. 22v.
[/quote]
Voihan Venäjä! Sinulle tuli vahingossa yläpeukku kun piti mennä ylempään kommenttiin, mutta pidä nuorikko hyvänäsi nyt sitten. ;)
[quote author="Vierailija" time="01.08.2014 klo 20:33"]Ootte fossiileja
terv. 22v.
[/quote]
Niin oot säkin ennen ku ehdit kissaa sanoa ;)
Tyra
Onnentyttö tässä. Lapsi pääsee ripille, asuntolainaa noin 69 000. Lainan korko 0,5%. Ikä alkaa painaa. Töissä. Ei lisää virtuaaliraskauksia. Edelleen Espoossa. Edelleen yh.
Paikalla. Tätä välillä selailen kun odotan että tuo 1v juniori nukahtais :)
jarna
Vati on lopettelemassa mökkilomaa. Voi hyvin.
T. Onnentyttö
[quote author="Vierailija" time="01.08.2014 klo 20:39"]Onnentyttö tässä. Lapsi pääsee ripille, asuntolainaa noin 69 000. Lainan korko 0,5%. Ikä alkaa painaa. Töissä. Ei lisää virtuaaliraskauksia. Edelleen Espoossa. Edelleen yh.
[/quote]
1kk euriborihan se oli? :D
jarna
Minä taas kaipaan entisiä vauvakuumeilijoita. Siivekäs.
[quote author="Vierailija" time="01.08.2014 klo 20:27"]V.o teidän viides taitaa olla jo aika iso? :)
Tyra
[/quote]
On kyllä :) Viides on jo 8-vuotias ja Tiitiäinenkin 9v. Olen edelleen kotona heidän kanssaan ja isoimmista 2 on muuttanut avoliittoon. Kolmas poika kirjoittaa nyt. Tukevasti tässä keski-ikäistytään. Olen edelleen yhteydessä "mamaan".
1kk euribori ja 0,3% marginaali :-D
Ot
Ja ihan ohiksena haluan laittaa tähän, että jos löytyy siellä vanhalla Aihe Vapaalla palstailleita, niin ilmoittautukaa tekin.
Eteerinen Runotyttö, Kitiara, zaikka, Vivian jne