Käyttäjä34298
Seuratut keskustelut
Ärsyttää jo valmiiksi juhannusvieraat. Miten tälläisiä ihmisiä voi edes olla???
Meillä on ihana kesäpaikka, jonne kaikki haluavat tulla. Nyt juhannuksena luvattu yksi perhe tänne.
Miksi isovanhemmat tulevat passattaviksi pikkulapsiperheeseen eivätkä auta?
Toisesta ketjusta kopioitu viesti, jossa kirjoittaja pohti, miksi appivanhemmat eivät osaa lukea ollenkaan rivien välistä.
HS: 14 ihmistä antoi valokuvaajan ikuistaa vulvansa, jotta näkisimme, miten erilaisia sukupuolielimet voivat olla
https://www.hs.fi/hyvinvointi/art-2000009436327.html
Valtakunnan ykköslehden ykkösuutinen tänään.
Millaisella ruokavaliolla jotkut naiset pitävät siron vartalon?
Hirveästi liikuntaa? Vai syövätkö vain harvoin? Puhun siis sellaisita xs-koon naisista.
Kommentit
Olen onnekas, koska lapsillani ja lapsenlapsillani on hyvät käytötavat. Ja tämä ei ole vain minun mielipiteeni, vaan kiitosta on tullut muilta ihmisiltä. Kolme on asiakaspalvelussa ja kolme sairaanhoitajia. Eli kyllä tavat ovat huonontuneet tai hävinneet kokonaan, koska ihmiset huomioivat ne, joilla käytöstavat vielä on. Käytös ei ole kiinni koulutuksesta eikä varallisuudeesta. Paremminkin olen huomannut että niitä ei ainakaan nykyään opita opiskellessa.
Aikoinaan neljä lasta, kävin töissä. Ei mukavuuksia. Pyykkikoneen sain kun kuopus puolivuotias. Silti pidin itsestään selvänä että lähempää tulleille tarjottiin kahvit kahvileivän kera. Kauempaa tulleille myös ruoka. Eikä tästä ole sataa vuotta. Minusta tuo työntäyteinen aika on ollut elämäni parasta aikaa. En tarkoita tällä arvostella ketään. Ajat ja ihmiset ovat muuttuneet.
Joku mainitsi, että ilo ja valo katoaa.
No joo, ei ehkä nähdä Sannaa pilettämässä, se ilo katoaa. Mutta totuus on että Sannan hallitus ei vähääkän välittänyt omista huono-osaista. Pilkattiin ikäihmisiä, kun kaikki eivät kehuneet, kuinka hienoa kun pääministeri heiluu kännissä ja järjestää pileitä artistiporukoill virka-asunnossaan. Tärkeintä oli kerätä pisteitä maailmalta ja retostella kuinka Suomi on rikas maa ja voi jakaa rahaa säkkikaupalla milloin mihinkin apuun. Ei sairaanhoitokaan ole ainakaan parantunut. Soten tultua menty koko ajan vain huonompaan suuntaan. Sai ihailua kun on nuori, hyvännäköinen ja missimittainen. Meillä on ollut todella viisaita ja fiksuja naisia, yksi jopa presidenttinä ( koulutti itsensä köyhistä oloista työtä tekemällä). Häntä pilkattiin jatkuvasti kun ei ollut missin avuja. SDP on jo vuosikausia ollut oikeistopuolue.