Ryhmäkanne suomalaisia muusikoita vastaan
Olen miettinyt, että meidän pitäisi nostaa ryhmäkanne henkisistä kärsimyksistä suomalaisia muusikoita vastaan. Kukaan ei voi välttyä tältä melusaasteelta kulkiessaan yleisillä paikoilla, alan voimaan jopa fyysisesti pahoin kuullesani tätä musiikkia.
Nämä artistit voitaisiin haastaa ihan ensimmäisenä: Anssi Kela, Cheek, Isac Elliot, Yö.
Lisää ehdotuksia artisteista otetaan vastaan, ryhmäkanne voitaisiin tehdä levy-yhtiöitä vastaan myös.
Kommentit (17)
jippu, anna puu, jenni vartiainen ja nämä mutu epämääräiset vinkujat
Kun ei itse osaa... niimpä säälitävä olet
[quote author="Vierailija" time="21.04.2015 klo 17:09"]
Kun ei itse osaa... niimpä säälitävä olet
[/quote]Apinakin osaa nykyään tehdä jotain autotune paskaa.
En haastaisi oikeuteen vaikka hirveetä paskaa sitä joskus joutuu kuulemaan. Pahimmillaan tullut päänsärky kun on vituttanut kuunnella olosuhteiden pakosta joku järkyttävän huono renkutus. Eikä niitä tee pelkästään suomalaiset, aivan yhtä hirveitä kuulee ulkomaiden muusikoilta.
Scandinavian Music Group tjsp. PMMP. Mamba.
Njoo kannata. En halua enää ikinä kuulla miten rakkaus on paskanruskea. Semmosta ranteet auki musiikkia että OKSENNUS.
Anna Abreu, Janna Hurmerinta, Jenni Vartiainen, Apulanta (oli joskus 90-luvulla hyvä), Anna Puu, Jippu, Mitra Kaislaranta, Diandra, Krista Siegfrieds.
Arttu Wiskari mukaan listalle, please.
Siis missä te noita kuulette? Minä en kuule missään, missä liikun. Tosin minun julkiset paikat on vain bussi, metro, ratikka, pankki, posti, Ravintolat, vaatekaupat, huonekalukaupat, suuret marketit. Töissä meillä ei ole (onneksi) koskaan radio auki. Musiikkia kuuntelen spotifystä ja jos telkkaria katson, niin netflix on jees. En siis itse joudu kuuntelemaan pakolla mitään noista luettelemistanne. Jos avaan radion, niin kaikkia noita kuulee kyllä yhtäsoittoa.
Kannattais varmaan kulkea julkisilla paikoilla omilla kuulokkeilla, missä soi vaikka lintujen laulua, se on aika rauhoittavaa.
Luin mansikoita vastaan.
Ei kannata käyttää sumentavia allergiasilmätippoja ennen palstailua.
KAIJA KOO. Vuosikymmen musiikkia ja kaikkia samaa kamalaa kakkaa?!
[quote author="Vierailija" time="21.04.2015 klo 17:08"]
jippu, anna puu, jenni vartiainen ja nämä mutu epämääräiset vinkujat
[/quote]
Haluaisin korjata faktan: Jenni vartiainen EI OLE vinkuja kuten nuo muut! Sen sijaan hän on huokaileva läähättäjä.
Antti Tuisku, niin tulen heti kanteeseen mukaan.
JVG on kyllä jotain ihan kammottavaa. :D Samoin Cheek on aiheuttanut ärsytystä jo ennen suosionsa räjähdystä, ärsyttää ne sen typerän kuuloiset murahtelut ja ähkimiset sanoitustensa välissä, kristus sentään.
Happoradio myös