Oletko koskaan miettinyt
kirjoittaessasi loukkaavaan sävyyn jollekin netin keskustelupalstoilla, että se joku oikeasti saattaa lukea kirjoittamasi tekstin ja se kirjoituksesi voi satuttaa tätä lukijaa?
Kommentit (5)
Kyllä minä mietin aina ennenkuin kirjoitan mitään. En ole idiootti. Ja jos joku kirjoittaa ilkeästi minulle, paskat nakkaan siitä, koska en tiedä kuka sen on kirjoittanut ja miksi, syy on luultavimmin se että kirjoittaja on idiootti, tai vaan sairas ihminen joka toivoo että joku pahoittaisi mielensä hänen kirjoituksistaan.
En kirjoita sellaisia tekstejä juuri siitä syystä. Itsetuntoni on sen verran hyvä, etten myöskään loukkaannu, jos minulle joku vastailee typerästi:)
Ei pidä olla niin vitun herkkänahkainen nössö saatana. :)
[quote author="Vierailija" time="11.02.2015 klo 19:57"]
Ei pidä olla niin vitun herkkänahkainen nössö saatana. :)
[/quote]
Mutta joku voi ollakin. Katsos kun ei me kaikki olla ihan samanlaisia.
Mielestäni on surullista että niin moni tuntuu ajattelevan että ei sen ole väliä että mitä netissä kirjoittelee kun se on "vaan netti", mutta uskokaa tai älkää, sieltä "vaan netistä" tekstejäsi lukee ihmiset joilla on myös tunteet.
Olen