Se on valkokultainen. Piste.
Vaikka kuinka yritän väittää itselleni, että se pn sinimusta, niin ei. Mä en vaan näe niitä värejä.
Kommentit (9)
No jos puhelimella katsoo niin onkin. Mutta koneella ja oikeasti on sininusta.
Ootas kuule ap kun näetkin sen yhtäkkiä sinimustana. Ja sitten vaaleansiniruskeana. Sitten vasta sekaisin olet.
Mun varma valkokulta muuttui ensin sinimustaksi ja sitten vaalensiniruskeaksi (mihin jämähti) kun katoin niitä kuvia täältä ja kelasin sivua.
Se oli jotenkin vissiin se, että siinä vieressä oli kunnon kuva kyseisestä mekosta.
[quote author="Vierailija" time="27.02.2015 klo 23:27"]Ootas kuule ap kun näetkin sen yhtäkkiä sinimustana. Ja sitten vaaleansiniruskeana. Sitten vasta sekaisin olet.
Mun varma valkokulta muuttui ensin sinimustaksi ja sitten vaalensiniruskeaksi (mihin jämähti) kun katoin niitä kuvia täältä ja kelasin sivua.
Ei auta. Edelleen valkokultainen. Toki se valkoinen on varjossa, jopa hieman siniseen kallellaan. Mutta kullasta en saa mustaa tekemälläkään.
Se oli jotenkin vissiin se, että siinä vieressä oli kunnon kuva kyseisestä mekosta.
[/quote]
Mä taas olen yrittänyt vaikka miten päin saada sen näyttämään valkokultaiselta, mutta ei. Sinimustana on ja pysyy.
Siristäkää silmiänne katsoessanne sitä kuvaa niin sininen väri voimistuu. :)
Aluksi näin mekon valko-kultaisena, mutta nyt katsoessani se pomppaa niin sinisenä silmiini. :D
Olen tehnyt kaikkeni, katsonut varmaan sata kuvaa ja valko-kultaisena pysyy. Mikä mua vaivaa?
Ei auta siristäminen, on kokeiltu. Valkoinen on haaleansininen, mutta kulta pysyy kultana.
Ap
Meillä minä ja mies näemme sen valko-kultaisena samalta laitteelta (iPad mini). Töissäkin näin sen valko-kultaisena eri koneelta. Koko ajan. En ole saanut mitään tummansinistä, saati mustaa(!) näkymään mekkoon tuossa kuvassa, josta on kyse. Valmistajan sivuilla se on silmiini musta-sininen, mutta kun tuossa nettiin levinneessä kuvassa ei ole :)
Se ON sinimusta. Sä et vaan nää niitä värejä.