Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Naisten opiskelu

Vierailija
08.02.2015 |

Toiveajattelijat ja muut idealistit neuvovat opiskelemaan jotain, mistä todella pitää. Onni ja menestys siis löytyy haaveita toteuttamalla. Onko todella näin? Maailma on täynnä media- tai jotain humanistista alaa opiskelleita, jotka eivät ikinä työllisty omalle alalleen.

Kannattaisiko sittenkin valita se toiseksi mieluisin vaihtoehto, jolla voi oikeasti työllistyä? Luulisi kehitysyhteistyötä ja naistutkimusta opiskelleen maisterin turhautuvan kaupan osapäiväkassana.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
08.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nooh...sekä Turussa että Helsingissä näkyy otettavan peräti kuusi kappaletta opiskelijoita nais-/sukupuolentutkimuksen maisteriohjelmaan tänä vuonna, joten ei tuo niin hirveän laaja ongelma liene.

Humanistisilla aloilla ja mediaan liittyvissä oppilaitoksissa on kyllä niin paljon miehiäkin opiskelijoina, että vaikka mielipiteesi on ihan oikeansuuntainen, otsikkosi on ihan metsässä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi kolme