pinnasängyn uusi elämä
Viimeinenkin lapsi saatettu maailmaan ja kasvatettu ulos pinnasängystä. Ideana olisi tehdä pinniksestä maalaus romanttinen penkki ja nyt kysynkin teiltä kuinka moni teistä on tehnyt pinnasängystä kokonaan uuden huonekalun joka ei liity millään tavalla vauvoihin? Millaisen huonekalun teit tai haluaisit pinnasängystä tehdä? Olen avoin uusillekin ideoille. Tarkoitus olisi viedä pinnis osissa maalle, koska sieltä löytyy hyvät tilat tuunaamiseen.
Kommentit (7)
Oletko käynyt pinterestissä katsomassa? Siellä on paljon tuunausideoita! Suosittelen!
[quote author="Vierailija" time="30.01.2015 klo 03:13"]Oletko käynyt pinterestissä katsomassa? Siellä on paljon tuunausideoita! Suosittelen!
[/quote]
Löysin hakusanoilla repurposed crib, aika paljon ideoita.
Hei! Olen nähnyt pari pinnasängystä "tuunattua" sohvaa, olivat hienoja. Silloin kun meillä jäi vapaaksi pinnasänky ajattelin itsekin tehdä semmoisen, mutta jostain syystä jäi tekemättä. Jos sinulla vaan on tilaa tehdä pinnasängystä sohva niin tee, ne on upean näköisiä!
Yhdeltä sivulta pinnat pois, pohjan varmistus että kestää kahden aikuisen painon, istuinpehmuste alle ja tyynyjä selkänojaksi, kankaat halutulla kuosilla ja puuosien maalaus tarvittaessa. Siinä se.
Maalaisromanttinen korjaan