Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ongelma ruumiinrakenteen kanssa

Vierailija
27.01.2015 |

Minua on ruvennut itseä häiritsemään ruipelomainen laiha ruumiinrakenne, jota vielä korostaa pituus (melkein 190cm). Ongelmana on se, että motivaation esim. salilla käyntiin tappaa yksitoikkoinen tylsä treenaaminen... Mielummin harraistaisi jotain pallopeliä tm. taitolajia, josta ei taas massaa kerry.

Lenkillä olen käynyt jonkin verran, mutta se tuntuu pahentavan vaan asiaa. Syömisen lisääminenkään ei näy missään muualla kuin mahassa :D

Onko asiaan olemassa mitään muuta ratkaisua, kuin kyrpä otsassa salille vääntäytyminen monta kertaa viikossa?

-M24

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
27.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuu mun kanssa treenaamaan, pidetään toisemme kunnossa ;) n22

Vierailija
2/7 |
27.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Veljelläni oli sama ongelma eli liian ruipelo olemus. Sai massaa käymällä salilla ja juomalla rutkasti proteiinipirtelöitä. Ei taida paljon oikoteitä olla, ehkäpä se lerssi otsassa lyhenee kun salilla käynnin tulokset alkavat näkyä ja tuntua :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
27.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="27.01.2015 klo 21:25"]Veljelläni oli sama ongelma eli liian ruipelo olemus. Sai massaa käymällä salilla ja juomalla rutkasti proteiinipirtelöitä. Ei taida paljon oikoteitä olla, ehkäpä se lerssi otsassa lyhenee kun salilla käynnin tulokset alkavat näkyä ja tuntua :)
[/quote]Unohdin itseasiassa mainita aloituksessa, että oon käynyt salilla aikasemmin säännöllisen epäsäännöllisesti ihan kohtalaisin tuloksin. Ei se vaan silti tuntunut omalta jutulta, jotenkin liian yksitoikkoista. Hyvä kuitenkin, jos veljesi on tykänny :D

Vierailija
4/7 |
27.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="27.01.2015 klo 21:22"]Tuu mun kanssa treenaamaan, pidetään toisemme kunnossa ;) n22
[/quote]Voisin tullakin, mutta meidät erottaa tod näk. yli 2000 kilometriä :D

Vierailija
5/7 |
27.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ruipeloon ruumiinrakenteeseen onneksi pystyy vaikuttamaan. Salille vaan.

Minulla on jättimäiset hartiat ja leveä lantio. Suuret luut. Niitä on vaikea pienentää. On tyydyttävä tähän.

Vierailija
6/7 |
27.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Teetkö sä salilla aina samaa ohjelmaa ja sampja liikkeitä? Vaihtelua salitreeniin, ota ohjelma ammattilaiselta ja ennenkaikkea, ota siihen mukaan ruokaohjelma! Pelkkä proteiinin mättäminen ei riitä, vaan ne ruokamäärät on todella uskomattomia meillä luonnostaan hoikilla jotta lihasta saa aikaan. Mä olen itse ollut aina alipainoinen mutta viimeisen kolmen vuoden salitreenin aikana on painoa tullut kymmenisen kiloa. Ja ohjelmaa vaihdetaan 3-4kk välein ja uusi ohjelma on aina ihen erityyppinen kuin entinen joten mä tykkään kovasti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
27.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="27.01.2015 klo 21:31"][quote author="Vierailija" time="27.01.2015 klo 21:22"]Tuu mun kanssa treenaamaan, pidetään toisemme kunnossa ;) n22
[/quote]Voisin tullakin, mutta meidät erottaa tod näk. yli 2000 kilometriä :D
[/quote]

Voi itku :( no, tsemiä kuitenkin! :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi kolme