Kerro kokemuksesi naisesta, joka on horoskoopiltaan leijona.
Kommentit (5)
MINÄMINÄMINÄMINÄMINÄMINÄ sellasia ne just on.
Vähän aggressiivisia, itsevarma ulkokuori ja tietävät arvonsa. Yleensä eivät anna muiden pompotella.
En tule kauhean hyvin juttuun muiden leijonanaisten kanssa kun itsekin olen, vaikka tiedän ettei me yleensä koskaan tarkoiteta erityisesti pahaa kellekään. Sisältä ollaan pehmeitä ja halutaan loppujen lopuksi vaan olla onnellinen ja tulla juttuun muiden kanssa.
Leijonanaisena voin sanoa, etten ole kovin puhelias, koska en usko että ketään kiinnostaa minun ajatukseni tai mielipiteeni. Yritän välttää konfikteja viimeiseen asti, olen liian kiltti kaikille.
Terapeutin mukaan en tunnista edes omia tunteitani. Sairastan keskivaikeaa masennusta. Yritän miellyttää kaikkia.
Minä olen. Tyhmä, laiska ja saamaton omien asioiden suhteen. Mutta avulias ja huolehtivainen viimeiseen henkeen muiden vuoksi.
Vituttaa, olisi helpompaa olla itsekeskeinen, kuten leijonia yleensä kuvataan.
Saa toiset tuntemaan itsensä tyhmiksi jos eivät ole samaa mieltä kuin hän. Huutaa oman mielipiteensä kovalla äänellä.