Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oonko mä ihan sairas?Mun mielessä pyörii jatkuvasti sellaisia

Vierailija
14.03.2006 |

sairaan irvokkaita ja perverssejä ajatuksia, joita en pysty jotenkin estämään. Ne eivät koskaan johda mihinkään tietenkään, mutta ovat ahdistavia. Saatan esim istua palaverissa, asioida kaupassa, käydä lääkärissä tms. ja ajattelen vieressä olevasta ihmisestä törkeitä asioita kuten " Minkähänlainen kyrpä sullakin on" tai " Koskahan sua on pantu viimeksi" ja muita kammottavia ajatuksia :( Ulospäin olen kiltti, vastuuntuntoinen, työni hyvin hoitava nuori nainen.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
14.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

-nousisin elokuvissa seisomaan ja alkaisin loikkia selkänojia pitkin

-menisin työpaikkaruokalassa jonkun vain nimeltä tuntemani ihmisen eteen ja alkaisin huutaa hänen nimeään epätoivoinen hullun kiilto silmissäni

-nousisin ruokalassa seisomaan pöydälle ja strippaisin

Vierailija
2/5 |
14.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kärsit pakkoajatuksista, siihen voi liittyä paniikkihäiriötä mutta ei välttämättä. Pakkoajatukset ovat vaarattomia, mutta itselle hämmentäviä ja ahdistavia. Niitä ei tarvitse pelätä, eikä kyseessä ole se, että olisit tulossa hulluksi. Parhaiten niistä pääsee, kun vaan toteaa, että jaahas näitä taas ja koettaa olla välittämättä. Niihin voi hakea myös apua lääkäriltä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
14.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

myös minulla noita :D

Joskus ihan kauhulla ajattelen, että mitä jos " vahingossa" toteutankin niitä. En vaan pystyisi estämään....

Huihui.

Vierailija
4/5 |
14.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei välttämättä. Haistan tässä pakonomaisen tarpeen diagnosoida kaiken normista poikkeavan.



Oletko miettinyt, AP, että jotkut ihmiset saattavat " vaistota" asenteesi, vaikka eivät varsinaista ajatusta tietysti voi mitenkään lukea.



On ihmisiä, joissa on jotain mistä ei saa kiinni, ja joiden silmistä, pienistä eleistä, sekunnin murto-osan reaktioista voi vaistota, miten taustalla on aivan muuta kuin mistä puhutaan.



Itseäni vituttaa kaiken maailman jonoissa hidastelijat. Tekisi mieli pökätä kaupassa kärryllä perseeseen tai antaa autolla valoissa hiukkasen pökkäämällä vauhtia. Joskus jonkun ihmisen ulosanti ärsyttää niin, että tekisi mieli antaa litsari.

Vierailija
5/5 |
14.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä mäkin saatoin asiakaspalvelussa työskennellessäni ajatella, että " sais toikin joskus kunnon panon niin ei tarttis täällä känistä" etc.



Ja kyllä sitä joskus pohtii, että " saakohan toi koskaan kunnolla takaapäin.." :)



Kaipa se on ihan normaalia niin kauan kuin tommoset ajatukset vaan käväsee päässä eikä jää sinne pyörimään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi seitsemän