Mistä tietää että toinen on ihastunut?
Alkaa olla liikaa sattumia erään 'Jarin' kanssa työpaikalla. Jari on mukava ja ihana mies. Hänen koko kehonkielensä viestii ihastusta minua kohtaan. Pelkästään silmät ja hymy kertovat paljon. Hänen tapansa puhua minulle on erilainen, hänen eleensä minua kohtaan ovat erilaisia jne.
Pikkujouluissa istuin hänen pöydässään ja jossain vaiheessa iltaa huomasin hänen jalallaan silittävän jalkaani. En tiedä tekikö tuon tahallaan vai vahingossa, sillä onhan hän voinut luulla jalkaani pöydänjalaksi. En saanut tilaisuutta kysyä silloin enkä myöhemminkään koska pöydässä istui muitakin ja hän joutui poistumaan aikaisemmin.
Nyt jännittää hirveästi seuraava kohtaaminen. Pidän hänestä kovasti. Haluaisin hänen lähestyvän minua. En haluaisi olla aktiivisempi osapuoli, ainakaan ennen kuin olen täysin varma siitä missä mennään.
Hiustenjakauksesta. On ihastunut, jos se on vasemmalla puolella.