Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Luin Harkosen loppunkasitelty kirjan ja oli aika ahdistava teos. Kuvasi kuitenkin minusta hienosti suruprosessia. Mitas mielta muut kirjan lukeneet ovat?

Vierailija
02.04.2006 |

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
02.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olihan se aikamoista tilitystä, aika raskasta luettavaa.. Mutta tykkään Härkösen tyylistä.

Vierailija
2/5 |
02.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Herkkä kun olen, niin vähän väliä kyynelehdin ja tuntui etten jaksa lukea enempää. Mutta aihe oli kiinostava, kuten Anna-Leenan tyylikin kirjailijana. Olen lukenut kaikki Härkösen kirjat, joten siinä mielessä oli kiva lukea tämäkin teos. Kuitenkin ihan fiksu kirja ja hyvät arvosanat kirjasta antaisin :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
02.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kertoo tosi tyypillisesti suruprosessin vaiheista, aaltoliikkeestä surussa, hyvistä ja huonoista hetkistä.

Vierailija
4/5 |
02.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensin mietin, että onko se kirja kuitenkin vähän sillä surulla rahastamista. Sen kirjoittaminen on kuitenkin varmaan ollut terapeuttista.

Vierailija
5/5 |
02.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Musta, toi Härkösen elämänasenne, tossa kirjassa (ja muutenkin) aina hokea sitä, että elämä on ihan p.skaa ja kukaan fiksu ei tästä elämästä nauti ja kun vaan saa pään turrutettua jollain lääkkeilä niin jotenkin tätä sietää, on aika lapsellinen, ylimielinen ja itsekäs.





Yleensä olen pitänyt Härkösen teoksista, mutta tässä alkoi noi jutut ja ylimielinen asenne jo tympiä..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi yhdeksän