Tykkääkö miehesi muiden naisten kuvissa esim. FB, Instagram?
Mitä mieltä olet? Varsinkin jos nainen on sinua kauniimpi. Enkä tarkoita nyt siskoja tai äitejä, vaan kaverinaisia.
Kommentit (121)
Tykkäilee ja en pidä tästä. On pari tosi kaunista naista, joiden kaikista kuvista tykkäilee! Ja kun ei ole kunnon perustelua tykkäämisille! En minä ainakaan tykkäile joidenkin tiettyjen komeiden miesten kuvista... ja mieheni ei aina edes tykkää minun kuvista, joten vituttaa enemmän.
En tiedä, en stalkkaa hänen tykkäyksiään.
Ei ole koskaan tykännyt. Joten en tiedä miltä se tuntuisi, ehkä kysyisin mikäs tässä kuvassa oli niin ihanaa siis vain jos kokisin naisen kauniimaksi kuin minä :D
No yhden puolialastomia tankotanssikuvia postailevan kaverinsa kuvista tykkää (ja syynää ne imho liian tarkkaan).
Minä raskausmakkaroineni mökötän vieressä :D
Tykkää, mutta niin tykkäilen minäkin muiden miesten kuvista eikä siinä ole kyse mistään "iskuyrityksestä". Kuva on hieno, kohde on hyvännäköinen, joku muu asia kuvassa on tykkäämisen arvoista. Saahan sen nyt ilmaista tykkäämällä :D
[quote author="Vierailija" time="02.12.2014 klo 15:46"]No yhden puolialastomia tankotanssikuvia postailevan kaverinsa kuvista tykkää (ja syynää ne imho liian tarkkaan).
Minä raskausmakkaroineni mökötän vieressä :D
[/quote]
Kannattais varmaan pitää runko kunnossa ja muutenkin ottaa positiivisempi asenne
[quote author="Vierailija" time="02.12.2014 klo 15:46"]No yhden puolialastomia tankotanssikuvia postailevan kaverinsa kuvista tykkää (ja syynää ne imho liian tarkkaan).
Minä raskausmakkaroineni mökötän vieressä :D
[/quote]
Ja siis tuolla naisella on tosi hyvä kroppa ja nätti naama, tuplasti ottaa itsetunnon päälle... T. Katkera läskimamma
Tykkää ja ihan sama se minulle on.
Tykkää, jos niissä on kaljaa, harvinaisia levyjä tai söpöjä eläimiä. En kyttää tykkäilyjään, mutta yhteisissä kavereissa tykkäilee yleensä vain jotain noista sisältävistä kuvista.
Tykkäilee kai. En kyttää hänen tekemisiään. Minulle se ja sama. Jos on rakkaus rumuudesta kiinni, niin parempi, jos mies lähtiskin kalppimaan.
Ai että tulikin sopiva aihe vastaan! Vasta tunsin alemmuuden tunnetta kun mies tykkäili muiden naisten kuvista ja iski pieni mustasukkaisuuskin.. Luulin jo hetken aikaa että olen ainut joka pahoittaa mielensä "turhista". Välillä saan kamalia raivareita kauniiden naisten takia ja saatan suutuspäissäni haukkua naisia. Nytkin kaduttaa kun motkotin eräästä naisesta pahaan sävyyn, tuli vain niin voimakas alemmuuden tunne..
Miettikääpäs naiset se niin päin, että kyllähän tekin näette hyvännäköisiä miehiä ja ajattelette, että ne on hyvännäköisiä ja saatatte jopa ajatella, että ton kanssa vois puuhailla jotain. Mutta silti tykkäätte ja rakastatte miestänne ihan yhtä lailla kuin ennenkin! Ei se ole pois sinun tunteistasi miestäsi kohtaan vaikka pidät jotain muutakin hyvännäköisenä, ei edes silloin vaikka sanoisit sen ääneen (tai painaisit FB:ssä likeä).
Samalla lailla se toimii siellä miehenkin päässä :).
Vähän tyhmää ja itselleen valehteluahan se ois, jos yrittäis väittää itelleen että mies ei pidä ketään muuta hyvännäköisenä jne. Helpommalla pääsee kun hyväksyy sen tosiasian, että noin käy ja ymmärtää, ettei se vaikuta sinun ja miehesi väleihin mitenkään (paitsi jos itse annat vaikuttaa ja olet siitä nyrpeissäsi!!).
[quote author="Vierailija" time="02.12.2014 klo 15:51"]
Ai että tulikin sopiva aihe vastaan! Vasta tunsin alemmuuden tunnetta kun mies tykkäili muiden naisten kuvista ja iski pieni mustasukkaisuuskin.. Luulin jo hetken aikaa että olen ainut joka pahoittaa mielensä "turhista". Välillä saan kamalia raivareita kauniiden naisten takia ja saatan suutuspäissäni haukkua naisia. Nytkin kaduttaa kun motkotin eräästä naisesta pahaan sävyyn, tuli vain niin voimakas alemmuuden tunne..
[/quote]
Tuskin se tykkääminen pettämistä on ? Ei asiasta edes viitsi valittaa jos ei mieskään valita. Varmaan sinäkin tykkäät katsella ja silmäillä treenattuja miehiä esim salilla ja tuskin miehesi tästä vinkuu ?
Tottakai tykkäilee. Ja minulle se ei ole mikään ongelma. Itsekin tykkäilen toisten kuvista. Ei se ole mikään kiinnostuksen osoitus. Itse tykkään aina kaikista kavereiden kuvsita, jotka ovat mielestäni kivoja ja onnistuneita tai mielenkiintoisia ja suon tämän kyllä ihan miehellenikin. Eihän se ole sen kummempi juttu kuin vaikka kaverille moikkaus kaupassa.
Jos toisten kuvista tykkääminen on noin vakavaa ei siellä facebookissa pakko ole olla
Tykkää. Ja hyvä että tykkää. Se on pieni asia, josta toiselle tulee hyvä mieli.
En todellakaan tiedä :D Ihan sama joku fb :D
Kyllä ottaa päähän, jos koen naisen kauniimmaksi, kuin minä enkä tunne kyseistä naista! Eikä minulla ole edes huono itsetunto ja olen miehen sekä itseni mielestä kaunis. Kyllä olen joskus kysynytkin puoli leikkisään sävyyn kukas toi nainen on... Ei ole ainakaan tietääkseni hetkeen tehnyt tuota, mutta joskus suhteen alkuaikoina oli ja kyllähän se nyt vähän syö naista, että miksi...
Mun mies tykkäili jatkuvasti erään sinkkunaisen statuksista ja kuvista, jonka kanssa hällä on ehkä ollut nuoruudessaan jotain vipinää. Nainenkin tykkäili jatkuvasti mieheni kuvista ja statuksista, sekä laitteli jopa jotain blaablaa yksityisviestejäkin miehelleni. Lopulta kommentoin miehelleni, että musta on noloa, että hän niin innokkaasti tykkäilee. Ilmoitin, että on ok silloin tällöin tykkäillä, mutta jatkuvasti koko ajan niin ei. Siihen loppu jatkuva tykkäily, silloin tällöin vaan tykkäilee :)
Tykkää, ei noissa kavereissa mikään ärsytä, mutta joidenkin puolialastomien naisten kuvista tykkäily nostaa välillä verenpainetta. :D