Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä lahjaksi 60 vuotiaalle naiselle?

Vierailija
01.12.2014 |

Lahjakortti on hieman persoonaton mielistäni, kun kyseessä on läheinen. (Anoppi)
Matkustelee ja harrastaa teatteria, ravintoloita yms. tiheästi. (hänelle liian tavallinen asia, ei siis luksusta)
Koruja on paljon, mutta ei käytä niitä kovin paljon.
Kippoja yms. vaaseja on liikaa...
Lahjan hinta saisi olla noin 100 €

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
01.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yhtä persoonaton, mutta kenties haluttu olisi rahastosijoitus. Kaikilta kemuihin osallistujilta voisi pyytää lahjoja rahana rahastoon laitettavaksi. Anoppisi lienee jäämässä eläkkeelle lähivuosina, joten tulothan ovat pienenemässä ja siten rahaston tuotto tulisi varmaan tarpeeseen reissurahana. Ehtisi vielä muutaman vuoden kasvaakin tuotoillaan.

Vierailija
2/6 |
01.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Dildo.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
01.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

lahjakortteja.

Vierailija
4/6 |
01.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jotain itse tehtyä? Me ollaan pienituloisia joten lahjoihin ei ole ollut kovin paljon laittaa. Anopille olen leiponut jouluksi saaristolaisleivän, tehnyt hilloja tms. Jonkun mielestä nuo ovat varmaan tosi vaatimattomia juttuja mutta ihan iloisen kiitollisena nuo on otettu vastaan.

Tykkäiskö sun anoppisi kirjoista; Finlandia-palkinnon voittanut tai joku ehdokkaista?

Vierailija
5/6 |
02.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä ostaisin lahjakortin johonkin hemmotteluun..Hieronta, jalkahoito.. Varsinkin kun materiaalia on yllin kyllin!

Vierailija
6/6 |
01.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen itse kuuskymppinen ja vävyiltä tulee jotain joululahjojakin vaikka olen mielissäni ihan pelkästä näkemisestä se on parasta! En toivo lahjoja, kaikkea on mutta.. Ihan kaikkein hienointa on joku itsetehty, leivonnainen, sinappi, villasukat ihan parhaat! Jos satasen aiot käyttää..niin joku laadukas tuoksu.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme neljä