Saarioisen kiisselit
Nii eli tarkotan niitä saarioisen valmis kerroskiisseleitä, joita on mm. mansikikan,mustikan,vadelman,hedelmän ja luumun makuisina. Että mitä mieltä ? Ja mitä ootte ylipäätään mieltä siitä, että joku ostaa kiisselit valmiina? Mun mielestä ei sen pahempaa ku esim. jogurttejen ostaminen.
Kommentit (7)
Älyttömän hyviä! Kalliita vaan, harvoin raaskin ostaa.
Tykkään! Tosi harvoin tulee silti ostettua... Lähinnä siis minulle sellainen herkkuhetkeen sopiva juttu.
En oo maistanutkaan, enkä ees tiennyt sellaisia myytävän. En kyllä ole tehnyt itsekkään kiisseliä. En vaan ole kiisseli-ihminen.
Minä tykkään, mutta yleensä ostan vain alennuslaputettuja, koska pidän niitä suht kalliina. Eivät ole niin yltiömakeita kuin jugurtit.
Täynnä sokeria. En todellakaan käytä.
Ostin mansikkaa ja kausimauista raparperia melko usein kunnes päädyin sairaalaan töihin ja täällä saa syödä kiisseliä yli tarpeen niin ei ole enää tullut ostettua niitä.
Ihan hyviä, mutta yleensä ostan mielummin niitä Riitan Herkun kiisseleitä vai pannacottia, koska ovat halvempia ja parempia.