Ystävä on estänyt minua näkemästä Facebook-päivityksiään
Kommentit (15)
[quote author="Vierailija" time="27.08.2014 klo 22:15"]Niin että ette ole oikeasti ystäviä.
[/quote]
Sitä minäkin vähän ajattelen. Pidin häntä ystävänäni.
ap
[quote author="Vierailija" time="27.08.2014 klo 22:18"]Mitä jos kysyisit häneltä?
[/quote]
En kehtaa. Mieluummin välttelen.. Kyseleminen tuntuisi roikkumiselta.
Estikö nyt vai jo aiemmin?
minulla oli yksi "kaveri" joka piti omien sanojensa mukaan seinänsä piilossa kaikilta ihmisiltä, en sitten tiedä pitikö paikkaansa. Ne kaverit ovat osoittautuneet pelkiksi kieroilijoiksi jotka ensin näyttävät seinän ja sitten yks kaks kummasti piilottavat seinän, päivitykset ja osan kuvista. En luottaisi enää
[quote author="Vierailija" time="27.08.2014 klo 22:20"][quote author="Vierailija" time="27.08.2014 klo 22:18"]Mitä jos kysyisit häneltä?
[/quote]
En kehtaa. Mieluummin välttelen.. Kyseleminen tuntuisi roikkumiselta.
[/quote]
No jos olette mielestäsi Ystäviä, niin mikset kehtaisi?
Hän ei ehkä jostakin syystä luota sinuun enää? Oletko kommentoinut tökerösti tai jotain?
On estänyt n. kuukausi sitten, paljastui kun katsoimme yhteisen kaverimme kanssa Facebookia ja hänellä näkyi kuvia tältä "ystävältä" mitä ei näkynyt minulle.
Ei se mikään maailmanloppu ole mutta harmittaa.
ap
Koska somessa kaikki asiat pitää kertoa kaikille ihmisille, muuten on epäreilu. Voi teitä.
Sä piilotat nyt oman seinäsi siltä! Tai heität ulos kavereistasi!
Oletko itse normi aktiivinen somessa? Minä olen estänyt seinäni näkyvyyden muutamilta puolitutuilta ja myös yhdeltä ystävältä joka ei koskaan kirjoita mitään, jaa mitään (tai myös ei näytä?). Koska kuulin kyliltä että oli puhunut minun "sanomisiani" muille eli kävi vain stalkkaamassa.
saattaa olla vahinkokin. mulla on ainakin joskus käyny noin. selvis, kun kaveri kysy.
En ole tietääkseni mitään tökeröä kirjoittanut eikä meillä mitään riitaa ole ollut, hyvissä väleissä ollaan oltu. En halua ruveta riitelemään, mieluummin siirryn syrjään. Pitäisiköhän minunkin estää hänet vai olisiko se lapsellista? Ap
Minä olen jakanut tyypit kahteen kategoriaan, ystäviin ja tuttaviin. Tuttavat näkevät vain rajoitetusti.
Tuttava-kategoriaan siirrän seuraavat:
- ihmiset joita en kehtaa jättää hyväksymättä, mutta joista en tykkää
- tyypit jotka ei koskaan päivitä mitään vaan käyttävät facea vain muiden stalkkaamiseen
Mä olen piilottanut seinän kaikilta sellaisilta jotka eivät koskaan kommentoi tai muuten noteeraa päivityksiäni tai eivät itse kirjoita mitään. Kirjoitan paljon itse ja mielestäni saan odottaa sen suhteen jotain vastavuoroisuutta.
Niin että ette ole oikeasti ystäviä.