Siis ihan uskomatonta, ettei Manner ole lukenut MURHA.INFOA!
Hän ei siis tiedä paljon mitään tai ei ole ottanut humioon monia vaihtehtoa! SIellä on jotkut ihan vuositolkulla keskustelleet asioista. Luulisi puolusta kiinnostavan!
Taitaa tosiaan olla jähmeää hommaa kaikki tutkinta. Itse havahduin tähän ihan muussa yhteydessä. Kylillä liikkui huhu rikoksesta. Oli yksi aikuinen silminnäkijä, jonka ansiosta homma ylipäätään vietiin eteenpäin. Meni poliisille asti. Lopulta tutkinnassa ei tältä silminnäkijältä tettu mitään raporttia. Ja naapuristkin oli tehnyt havaintoja, mutta ketään ei ole puhutettu. Miten nämä tutkinnat tehdään? EI ainakaan jalkauduta kentälle. Ilmeisesti kysyvät epäillyltä ja se siitä.
Kommentit (4)
Minusta se on erinomaisen ymmärrettävää. Miksi lukea jonkun keskustelupalstan vuodataksia asiasta, joka on muutenkin tarpeeksi monimutkainen? Ja varmasti tarpeeksi luettavaa ja tutkittavaa ilman, ett pitäsi hakea vaikutteita sellaiselta taholta, jossa keskustelijoilla ei ole mitään vastuuta sanomisistaan ja / tai suodatinta, että milloin keksii ja kehittelee itse ja milloin puhuu "niin totta kuin osaa"
Täh? Asianajaja ei lue jotain täysin ulkopuolisten keskustelijoiden spekulaatioita asiasta, josta eivät voi mitään tietää? Onpa tosiaan ihmeellistä.
Täh? Asianajaja ei lue jotain täysin ulkopuolisten keskustelijoiden spekulaatioita asiasta, josta eivät voi mitään tietää? Onpa tosiaan ihmeellistä.
up