Treenaamisen jälkeen seksikäs olo..
Kun käyn jumpassa, salilla tai juoksen niin että hiki valuu. Mulle tulee jotenkin sellainen olo että tunnen itseni seksikkääksi koko illan.. onko muilla näin.
Kommentit (6)
Ei mulla ole seksikäs olo, vaan sellainen että jos maapallossa olisi vipu, niin voisin siirtää koko pallon paikaltaan ;D Eli endorfiinit jyllää ja on kuin olisi nousuhumala päällä
Ne on ne endorfiinit. Aika koukuttavia. Mä olen tullut siihen tulokseen, että en saa omilla treenimäärilläni (3 x vko) mitään vaikutusta vartalooni, mutta sen hyvän olon takia jatkan. Ja kun on hyvä olo, niin hyrrään menemään paremmalla mielialalla, olen tyytyväisempi itseeni ja makuuhuoneessakin on enemmän actionia.
[quote author="Vierailija" time="04.09.2014 klo 10:04"]Ne on ne endorfiinit. Aika koukuttavia. Mä olen tullut siihen tulokseen, että en saa omilla treenimäärilläni (3 x vko) mitään vaikutusta vartalooni, mutta sen hyvän olon takia jatkan. Ja kun on hyvä olo, niin hyrrään menemään paremmalla mielialalla, olen tyytyväisempi itseeni ja makuuhuoneessakin on enemmän actionia.
[/quote]Miten mahollista? Mul aikoi pian kiinteytyminen!
Se on varmaan endorfiini, jota erittyy urehillessa.
Lähtisitkö kanssani lenkille?
t. mies
[quote author="Vierailija" time="04.09.2014 klo 10:05"]
[quote author="Vierailija" time="04.09.2014 klo 10:04"]Ne on ne endorfiinit. Aika koukuttavia. Mä olen tullut siihen tulokseen, että en saa omilla treenimäärilläni (3 x vko) mitään vaikutusta vartalooni, mutta sen hyvän olon takia jatkan. Ja kun on hyvä olo, niin hyrrään menemään paremmalla mielialalla, olen tyytyväisempi itseeni ja makuuhuoneessakin on enemmän actionia. [/quote]Miten mahollista? Mul aikoi pian kiinteytyminen! Olen jo hoikka ennestään ja ruokavalioni on aina ollut kunnossa.
[/quote]
Se on sitä hyvää oloa mitä saa liikunnasta, aika normaalia. Itsevarmuus kasvaa.