Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Yrittäjien puolisot:

Vierailija
06.08.2014 |

Miten teillä menee, oletteko töissä itse, onko lapsia, miten työnjako lasten/kotitöiden hoidossa onnistuu, onko yhteiset lomat tai ylipäätään yhteistä aikaa? Haluaisin kuulla kokemuksianne. 

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yhteistä aikaa on viikonloput, illat ja lomat.

Vierailija
2/3 |
06.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen töissä, 3 lasta, mies ollut aina yrittäjä eli ei päivääkään muilla töissä. Yhteisiä lomia ei ole kuin poikkeustapauksessa, koska minä en niitä kaipaa ja minun on aika hankala järjestää töissä lomia niihin ajankohtiin, jotka miehelle sopisi. Minä vien lapset hoitoon ja mies hakee pois, minä teen kaikki kotityöt paitsi siivouksen, sen tekee siivoja. Yhteistä aikaa on aika vähän ja nyt kun lapset on isompia, mies käyttää vapaa-aikaansa mökkeilemällä 1-2 lapsen kanssa kerrallaan (mökkeily = lähtö kotoa noin 17.00 ja paluu seuraavana aamuna noin 9.00)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä 4 lasta, nuorin kaksi vuotias. Olen kotona ja mies huolehtii tällä hetkellä taloudellisesta puolesta. Joutuu olemaan paljon poissa viikolla, mutta viikonloput on kotona. Käydään pari kertaa vuodessa kaukana reissussa, ensi viikolla lähdetään Italiaan viikoksi.

Olen tosi tyytyväinen elämääni. Huolehdin mielelläni kotiasioista ja lapsista. Kun mies on kotona hän ottaa paljon osaa ja vastuuta lasten kanssa touhuamisesta. Ja tulot on hyvät ;-)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kolme