Noin 25-35-vuotias nainen! Mistä ostat vaatteesi ja miten pukeudut?
Kommentit (6)
Pukeudun siististi töiden takia. Tykkään yksinkertaisista ja graafisista vaatteista. Tyylini ei kuitenkaan ole erityisen huomiota herättävä, melko ajaton sanoisin. Lempivaatemerkit filippa k ja marimekko, ja monet muut. Yleensähankin vaatteet stokkalta tai suoraan merkkiliikkeistä, edullisemmista löydän vaatteita cosilta ja zarasta. Laatu korvaa kaapissani määrän.
N31
Käytän yleensä joustavia pillifarkkuja, niiden kanssa istuvia trikoopaitoja/neuletakkeja/neuleita tai istuvia tunikoita. Värejä jonkin verran lähes aina, oon lastentarhanopettaja. Kotivaatteet tai juhlimisvaatteet sitten erikseen.... Vaatteet ostan yleenaä hennesiltä, vero modasta ym.ketjuliikkeistä. Oma tyyli on löytynyt, räikeintä/kovin rohkeaa pintamuotia en enää seuraa, oon 29 v.
Täällä 27-vuotias sairaanhoitaja-nainen. Ostan vaatteita pääasiassa HM:lta, Vilasta, Vero Modasta... Tilaan myös Zalandolta. Pukeutumiseni on mielestäni aika nykyaikaista. Seuraan trendejä jonkin verran ja poimin sieltä itselleni sopivat. Muutaman asuesimerkin voisin vaikka laittaa: jos lähden kaupungille, puen (esim.) mustat pillifarkut, valkoisen paidan, bleiserin ja nahkaiset nilkkurit. Tavallisena kotipäivänä puen esim. napakat legginsit (ei sellaiset kalsarimaiset), pidemmän puseron tai rennon hupparin. Juhliin ym. tilaisuuksiin sitten tietysti tilanteen vaatimalla tavalla.
En minä varmaan mikään kaikista omaperäisin pukeutuja ole, mutta mielestäni aina siisti ja ihan hyvännäköinen.
Ostan vähän milloin mistäkin, en ole erityisen merkkiuskollinen. Netistä löytyy, nyt uusimmat löydöt olen tehnyt ebaysta. Mulla ei ole mitään näkyvää genreä mitä edustaisin. Pukeudun mukaviin vaatteisiin. Kesäisin en juuri muuta käytä kuin mekkoja, talvella ihan perus pillifarkut & t-paita.
Olen 25-vuotias opiskelija.
Mä ostan kirppareilta, halpiskaupoista ja nettikaupoista. Oon yrittänyt nyt hankkia jonkin verran sellaisia kalliimpia ja ekologisia vaatteita, jotka olisi vähän laadukkaampia kuin Henkkamaukan rätit. Mä käytän pillifarkkuja ja niiden kanssa neulepaitoja tai -takkeja ja joko jotain löysempiä kangaspaitoja tai trikoopaitoja. Mulla on paljon myös semmoisia vähän erähenkisiä vaatteita. Tykkään yksinkertaisista ja mukavista vaatteista. Kengät mulla on yleensä kalliit, mutta käytännölliset. Mulle on tosi tärkeää mukavuus, ja yksi tärkeä mukavuuden kriteeri on, että vaatteet on tarpeeksi lämpimät.
Olen kääntäjä.