Taiteiden yö on wt-kansan juhla!
Legginsit ja tatuoinnit taas vaan vilahteli kun wt-kansa esitti sivistynyttä.
Kommentit (15)
Joo sellaiseksi menee kaikki suomalaiset tapahtumat. Hillumista ja kaljaa.
On se kauheeks menny kun rupusakki ei tajua paikkaansa ...änkeä nyt taidetta pällistelemään!
Onpa hyvä, että jätin väliin, kun ei ole yhtään tatuointia enkä juo edes kaljaa.
No ainakaan Akateemisessa tai gallerioissa en kyllä nähnyt yhtään wt-ihmistä. Mitä sitten tarkoitatkaan...joku tuttusi?
Meillä ei kyllä ollut kuvaamaasi vaatetusta vaikka koko päivä ja yö taiteiden yössä kuluikin. Tatuointejakaan ei ole...:) Ehkä sotkit meidät juuri ja juuri täysi-ikäisiin kakaroihin jotka käyttävät taiteiden yötä vain tekosyynä juomiseen. Meidän ohjelmamme kulki näin:
Ensin käytiin Galerie Art Roomissa ja Villa Tomtebossa katselemassa (uutta ja vanhaa) taidetta, sen jälkeen Galleria Marian näyttelyn avajaisissa, sekä Villa Gyllenbergissä. Parasta oli Johanneksen kirkossa järjestetty "Eine kleine Bachmusik"-konsertti jonka jälkeen kävimme vielä LeBonkissa tanssahtamassa. :)
Jotkut meistä kun tajuavat Taiteiden yön idean oikein...
Taitaa olla yksi ja sama pahasta mielenhäiriöstä kärsivä yksilö joka jankkaa palstalla näitä WT juttujaan. Miten säälittävää..
Se riippuu ihan siitä missä tapahtumissa käy... Jos käy vaikka kierrätysiltamassa, 22-pistepirkon keikalla ja On The Rocksin bileissä niin varmasti näkyy enemmän tatuointeja ja legginsejä kuin vaikka Urkuyö-tapahtumassa.
Minä en katsellut ihmisiä, teimme lasten kanssa Guggenheimia, kävimme pissivällä pojalla ja Sanomatalon World Press-näyttelyssä ja haimme jätskit Rautatientorin ruokatapahtumasta ja kävelimme paljon. Kiva ilta.
No tulihan se sieltä! On se niin vaikea osallistua kyldyyritilaisuuksiin, niihin huippukorkealla liihottaviin, kun kaiken maailman wt:kin tunkevat sinne. Ajatella, että heitä voi nähdä jopa teatterissa ja oopperassakin, Savonlinnassakin, joka nyt perinteisesti on sentään ollut se näyttäytymispaikka eliitiksi itseään luuleville, joille liput on maksanut joku muu kuin itse.
Aloittaja lienee muita parempi ihminen?
[quote author="Vierailija" time="22.08.2014 klo 11:26"]
Aloittaja lienee muita parempi ihminen?
[/quote]
Ainakin parempi kuin wt-väki.
ap
[quote author="Vierailija" time="22.08.2014 klo 12:07"][quote author="Vierailija" time="22.08.2014 klo 11:26"]
Aloittaja lienee muita parempi ihminen?
[/quote]
Ainakin parempi kuin wt-väki.
ap
[/quote]
Enemmän sä oot wt kun muita haukut :)
Taide kuuluu kaikille.