Hyvä mies, ei seksiä
Olen naimisissa kaikin puolin hyvän miehen kanssa. Kaikki muu toimii ok paitsi hellyys ja seksi. Tämä liitto tuntuu enemmän kaverisuhteelta kuin miehen ja naisen suhteelta. Arki toimii ja olemme ns. onnellisia joten en halua rikkoa lapsilta perhettä oman hellyyden ja tyydytyksen kaipuun takia. Miten te muut vastaavassa tilanteessa ammennatte jaksamista? Eroaminen ei ole vaihtoehto, nyt etsin keinoja parantaa tätä tilannetta tai keinoja siihen miten kestän läheisyyskaipuutani.
Kommentit (10)
Kokeiltu on useamman kerran. Puheen tasolle jää...
ap
Meillä on tuollainen suhde, mutta olen hyvin onnellinen siinä. Seksin hoidan suihkussa itsekseni. En kaipaa sit mieheltä. Ja koska olen myös ollut seksuaalisesti hyvin intohimoisessa suhteessa, joka muuten oli helvetti, nautin täysillä siitä että meillä arki sujuu niin loistavasti. Se on minulle paljon tärkeämpää kuin seksi.
Ei tuollaiset asiat puhumalla rupea seisomaan, motorisoitua tai remonttireiskaa!
Av-mammojen neuvohan kuuluu että ota rakastaja!
Sama juttu täällä, kaikin puolin hyvä muija, muttei seksiä! Niin, sulla toisin päin, hmmm?
Tuntuu hyvältä siksi, koska teillä ei ole junaratamaista seksii!
Samanlainen tilanne ollu. Mut emme olleet naimisissa, eikä lapsia. Lopulta nostin puheeksi, että rakastetaanko me toisia silleen niinkuin parisuhteessa kuuluisi. Sanoin kyllä kärkeen, että meidän pitäs erota. No se keskustelu avautu sitten niin, että molemmat sano ettei me taideta rakastaakkaan toisiamme oikeella tavalla... Muutin pois. En oo katunu, mutta yhteistä elämää (asuntoa, elintasoa ja ihmistä itseään) kaipaan kyllä.
puhukaa koska voi paljastua, että ette rakastakaan toisianne oikeasti. Haluaako joku olla parisuhteessa, jossa ei ole miehen ja naisen välistä romanttista rakkautta?
Meillä ei onneksi jäänyt puheen tasolle! Huoh!
Mitä jos kokeilisit puhua miehesi kanssa, miten voisitte yhdessä saada hehkua suhteeseenne, rehellistä puhetta rauhassa, kannattaa kokeilla