Mikä on sinun syysi nousta aamulla?
Kommentit (21)
Kai se töihin lähtö on. Mitään muuta syytä ei kyllä ole.
Nälkää kiljuva vauva pinnasängyssään
Lasten aamupalan laitto. Kun ovat isällään, silloin pissihätä ja nälkä.
Kahvinkeitto ja töihinlähtö. Viikonloppuisin kahvinkeitto.
Selkä on niin kipee ettei voi nukkua juurikaan kuutta pitempään. Jos on ottanu lääkkeen vasta lähempänä yhtä.
Olen lomalla. On vain niin hienoa herätä uuteen päivään.
Heräsin 15min sitten ja tulin katsomaan vastaukset viesteihini. Huomasin osan ketjuista poistetun.
Ei mulla oikeastaan ole mitään syytä, en kai tiedä itsekään. Hiljattain on tuntunut siltä, että herään vain, jotta päivä alkaisi (jotta se voisi myös loppua). Unenomaista ajankuluttamista myös valveilla.
Uusi päivä, lasten herättäminen uimakouluun ja niille eväiden laitto. Äidin auttaminen. Elämän ylivertainen ihanuus ;)
(jos joku miettii että mikä hihhuli tuolla nyt paasaa, niin mulla on takana paska avioliitto ja sen jälkeinen pitkittynyt avioero joka on vihdoinkin selvä. Mulla on kesä ja vapaus.)
Kahvihammasta kolottaa yleensä tuossa kuuden kieppeillä. Ja kaunis kesäaamukin yksi syy.
Itseasiassa en keksi yhtään syytä, miksi viitsisin makailla sängyssä yhtään ylimääräistä.
Voisin maata vaikka koko päivän. Lähes täysikäinen lapsi isällään. Palkatonta lomaa. Aurinko paistaa ja lähden fillaroimaan.
Levännyt olo eli unta ei riitä enempää ja reilu 1v. lapsi :)
Elämä ja mitä uutta sillä on tänään tarjota. :)