mulla on äkillinen kilpirauhasen tulehdus. milloin kortisoni
Alkaa auttamaan? Tänään otin ekan prednisolonin ja edelleen oon puolikuollut ja sydän hakkaa rinnasta pois. Argh kuinka kauan oireilu pitää kestää
Kommentit (7)
Joo liikatoiminnan oireita. Syke 130 lihakset voimattomat, olo ihan hullu ja pitäis pystyy hoitaa pieniä lapsiani:'(
Propral on sen lääkkeen nimi joka mulla auttoi pahoihin liikatoimintaoireisiin. Meikun sisätautipolin lääkäri määräsi. Jos asut Hesassa, Töölön Mehiläisen Antti Virkamäki on paras kilpirauhaslääkäri. Mulla nimittäin ainakin se tulehdus ei käänyt yhteen kertaan, kun kilpirauhanen kerran alkoi reistailla. Tulehduskierteen jälkeen se poistettiin lopulta kokonaan!
2
Sitten kannattaa harkita sitä poistoa! Kortisoni on veemäinen lääkitys. Mullakin osteoporoosin esiaste sen takia. 2
Yhyy en haluais. Nää tulehdukset on ollut mulla aina kahden vuoden välein. Ap
Kyllä se jonkin aikaa kestää. Jos sulla on liikatoiminnan oireita, mulle lääkäri määräsi niihin ahdistuslääkettä, joka auttoi.