Mies ei tiedä että olen narkkari
En kerta kaikkiaan osaa elää jos en saa joka aamuista piriannostani. Ei se paljon ole, mutta se on oltava. Mies ei tiedä asiasta, salailu väsyttää. Tätä on jatkunut yli vuoden, en voi kertoa, enkä lopettaa, mitä ihmettä teen??! :(
Kommentit (37)
Älä välitä mä olen olt jo lähes 10v. eikä mies tiedä.
Tää ollut provo vaan totta perkele. Kunpa ei olisi!!
Ap
Mä vedän muutaman kerran kuussa. Taidat ottaa pommina tai nokkaan, koska miehesi huomaisi piikin jäljet.
Juu. En ole koskaan piikittänyt Luojan kiitos. Piilottelen "pahepurkkiani" meikkien seassa, patjan välissä, milloin missäkin.. Taannoin olimme viikon ulkomaan reissulla, yhtä helvettiä, en voinut tietenkään muuta kuin yrittää peitellä pahaa oloa ja väsymystä, eka päivänä teeskentelin et saanu auringonpistoksen et sai maata huoneessa.. Piti jaksaa näyttää normaalilta ts normaalia iloisemmalta koko ajan, olimmehan sentään lemmenlomalla.. Siinä olossa.. Aattelin et ei oo todellista. Sen viikon jälkeen yritin kotonakin jatkaa ilman, mikä onnistui pari viikkoa kunnes repsahdin..... Ei se edes toimi juuri muuten pieninä annoksina kuin pitää mut normaalina. Tai siis sellaisena kun olen.
Kuvaile huumeesi tuomaa tunnetta. Olen harkinnut aloittamista.
miten pystyt vetämään vain aamuisin? Eikö tule kiusausta ottaa lisää pisin päivää?
[quote author="Vierailija" time="27.06.2014 klo 07:24"]Turpa kiinni.
Ap
[/quote]
Miksi suutuit? -.- ihan asiallinen kysymys. Eikö piri tuo mitään hyvänolontunnetta?
[quote author="Vierailija" time="27.06.2014 klo 07:23"]Kuvaile huumeesi tuomaa tunnetta. Olen harkinnut aloittamista.
[/quote]
Tähän meni hermo.
Pyrin jättämään vain aamuun kun haluaisin tässä jättää koko homman..
Ap
Miks noin hankalaa piilottelua? Eikö piripiripurkki voi olla omalla paikallaan maustehyllyssä?
Ei.. Enää aikoihin. Jo pitkään lähinnä syyllisyyttä ja huonommuuden tunnetta, toisaalta se kyllä lievittää em tunteita myös.. Vaikea selittää. Lopettaminen on niin vaikeaa, ollut osa elämää niin kauan..
Ap
Ei mies maustekaapille varmaan menisikään kun tee ruokaakaan mutta en jätä sattuman varaan silti.
Ap
Säilytyspaikka nyt ei kuitenkaan se ongelma ollut..
Ap
Ota yhteyttä paikallisiin tai valtakunnallisiin päihdepalveluihin. Jollet uskalla hakea suoraan apua ja lähetettä vieroitukseen, niin soita aluksi johonkin päihdeongelman kanssa kamppaileville tarkoitettuun auttavaan puhelimeen, he osaavat neuvoa. Varmaan vieroitus onnistuu ihan avohoidossakin, mutta tukea tarvitset.
Varmasti tarvitsen kun muuten onnistu, mutta kun en edelleenkään halua että mies sais tietää. REi se vois ees kuvitella! Käyn töissä, hoidan lapset, kaikki on ok... Paitsi... Ei mikään. :(
Ap
[quote author="Vierailija" time="27.06.2014 klo 07:42"]
Säilytyspaikka nyt ei kuitenkaan se ongelma ollut..
Ap
[/quote]
Eikö nää aineen hankintatouhut miestä ihmetytä tai rahanmeno?
Mitä tuo piri on?
Ja kuinka paljon maksaa viikon kamat?
Joopa joo, onpa taas paska provo. Porvoon päihdeklinikalta saat apua.