Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

huutonet

Vierailija
30.06.2014 |

Saatteko huutonetissä nykyään mitään kaupaksi? En ole myynyt pariin vuoteen siellä mitään ja nyt tuntuu että paikka olisi ihan kuollut.

Siis omia uudenveroisia vaatteita HALVALLA ja lapsen käytettyjä todella halvalla.

Olen ennen saanut nopeasti kiertoon mutta nyt ei tunnu kauppa käyvän.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
30.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huonosti käy kauppa. Torissa olen jotain lasten vaatteita myynyt. Ilmeisesti huutiksessa hinnat niin kovat, että ihmiset ovat kaikonneet. Kun alestakin saa halvemmalla. Parhaiten myyn lasten tavarat nykyään lapsiin keskittyneillä itsepalvelukirppiksillä. Niissä vuokraan sisältyy usein pöydän siistiminen. Esim. Jane Vantaan Kaivokselassa.  

Vierailija
2/5 |
30.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huutonet pilattiin parisen vuotta sitten. Itse nimittivät sitä uudistukseksi. Aiemmin ostin sieltä paljon tavaraa, nyt viitsin enää harvoin edes avata. Jollakin opilla saivat sen muuttumaan vielä tuskastuttavan hitaaksikin. Tori.fi toimii nykyään paremmin.

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
30.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

siirryin täysin alueen fb.sivulle.

Laitan aina sunnuntaisin myytäviä ja perjantaihin mennessä ne on mennyt.

Olen tehnyt näin viime syksystä asti.

Vierailija
4/5 |
30.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

tyttäreni on meidän asuinalueen fb sivujen yksi pääkäyttäjistä.

On myynyt meiltä kotoa satoja tavaroita pois. Samoin otti isännöitsijään yhteyttä ja sai luvan aloittaa kierrätyshyllyn.

Jakoi jokaiselle taloyhtiössä lapun ottaa vastaan käyttökelpoista tavaraa ja osa tuo meille suoraan kotiin, osa vie kierrätyshyllylle.

Tytär kuvaa kaikki, laittaa halvan hinnan ja aina tiettynä päivänä on tapaaminen läheisen kaupan edessä ja ostajat tulevat sinne.

Meidän kellari on siisti, kaikki turha on poissa, samoin monella naapurilla. Muutama asukas kun on muuttanut, ovat jättäneet tavarat kellariin uusien omistajien tielle, nämä kaikki on myynyt pois.

Hirveesti työtä, kun keskihinta on vain muutamia euroja, mutta se on nyt tytön "työ" ja on kyllä saanut jo yli 2 000 euroa rahaakin.

Mitä tärkeintä, tämä on muuttanut tytön käsitystä ostamisesta täysin. Enää ei haluakaan kaikkia kivoja vaatteita, kun tajuaa ettei niistä pääse eroon, tai saa vain murto-osan, kun ei enää tykkää. On ostanut tämän myyntikauden alettua vain muutaman vaatekappaleen.

Rahat jotka on saanut, on kyllä tuhlannut. On ostanut mm hyvin kalliin Vuittonin laukun.

Nyt on haaveissa Chanelin laukku. 4 000 euroa maksaa ja siihen saa muutaman 2 euron kupin myydä.

 

Vierailija
5/5 |
30.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan hyvin käy kauppa myös huuto.netissä. Kunhan tajuaa pitää hinnan edullisena tai edes vähintään kohtuullisena. Harmittaa, että postikulut ovat nykyään niin kalliit!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi kaksi