Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jutta ja puolevuoden dieetit haukkumista?

Vierailija
19.03.2014 |

Täältä olen monesti lukenut miten tuossa ohjelmassa haukutaan ja solvataan. Kuuntelin nyt oikein korva tarkkana, mutta en kuullut yhtäkään negatiivista sanaa, pelkkää kehua ja kannustusta. Miten jotkut tulkitsee sanomiset niin eri tavalla??

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
19.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Läskejä ärsyttää jos Jutta sanoo suoraan niin kuin asiat on, esim "on varmasti raskasta punnertaa, siellä ne on ne pullat ja kakut mitä olet ahminut". Kaikki painoon liittyvät kommetit otetaan henkilökohtaisesti. Ei munkaan mielestä tuossa ole mitään haukkumista tai ilkeilyä, olen normaalipainoinen.

Vierailija
2/6 |
19.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oon katsonut yhden jakson ja se riitti. Minustakaan Jutta ei ollut epäkohtelias, ehkä vähän ymmärtämätön vuorotyötä tekevää perheenäitiä kohtaan, joka minusta saavutti ihan hyvän tuloksen. Mutta se Bull oli just niin hölmö miltä näyttääkin ja epäkohtelias, ei tippaakaan kannustava.

 

Ihmettelen vaan, että millä eväillä nuo tyypit toimii tuollaisina "asiantuntijoina", en kyllä luota pätkääkään heihin. Minusta se raju treenaaminen ei näyttänyt ollenkaan terveelliseltä ja ilo ja nautinto siitä oli kaukana.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
19.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="19.03.2014 klo 22:07"]

"on varmasti raskasta punnertaa, siellä ne on ne pullat ja kakut mitä olet ahminut".

[/quote]

 

No siis kyllähän tämä nyt on ihan selvästi sellainen nykyajan jalkapuu johon ihminen laitetaan torille istumaan ja häpeämään. Mun mielestä oikeesti törkeää Jutalta vaikka muuten hän onkin ohjelmassa ihan jees ja kannustava.

Vierailija
4/6 |
19.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin. Lihavien mielestä Jutan pitäisi sanoa "kun sinulla on tuota pyöreyttä tuossa" tai "sinä olet hieman muodokas". Treeniohjelman pitäisi olla 3 kertaa viikossa puolen tunnin kävelylenkki ja ruokana sitä tavallista kotiruokaa, pizza ja pullat tietysti sallittu. Se on kuulkaas niin, että jos laihduttaja asettaa itselleen kovan taivoitteen, niin valmentajien on tehtävä kaikkensa jotta laihduttaja pääsee siihen tavoitteeseen.

Vierailija
5/6 |
19.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="19.03.2014 klo 22:52"]

Niin. Lihavien mielestä Jutan pitäisi sanoa "kun sinulla on tuota pyöreyttä tuossa" tai "sinä olet hieman muodokas". Treeniohjelman pitäisi olla 3 kertaa viikossa puolen tunnin kävelylenkki ja ruokana sitä tavallista kotiruokaa, pizza ja pullat tietysti sallittu. [/quote]

 

Joo, no kuule just näin sen pitäisi mennä! (Ei helvetti mistä näitä kakaran tasolle jääneitä aikuisia ihmisiä oikein sikiää?)

 

 

Vierailija
6/6 |
19.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun mielestä tässä välissä voitais haukkua Bullin ulkonäköä, anyone?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme neljä