Mäpäs laitoinkin tänään rakennekynnet!!!
Kommentit (10)
Kaikki jotka oli jotenkin " muodikkaampia" omisti sellaset.
3-4 viikon välein huolto. On kyllä tosi hyvännäköset, kunhan ei ole liian pitkät. Joka kerralla laitetaan eri väriset kärjet, nyt on sininen :)
Ja totta että on täällä Helsingissä melkein sääntö kun poikkeus. Kannattaa ostaa sellanen akryylikynsille tarkoitettu uv-lakka. Pidentää akryylin kestoa,eikä huoltoonkaan ole aina kiire.
mutta mulla on niin muuten niin rumat ja kuivat kädet, niin menisi nätit kynnet hukkaan..
Aika hupaisa toi kommentti, että rakenne kynnet olis täällä Helsingissä joku sääntö eikä poikkeus.
Ens kesänä taidan laittaa vihdoin rakennekynnet, vaikka olen kyllä jotenkin kiintynyt rumiin käsiini. Tai oikeastaan huonosti hoidetut ne ovat! Olen muuten aika nipo ulkonäköni suhteen. Värjäytän hiukseni kampaajalla ja mulla on etuhampaissa posliinikuoret, en mene ulos ilman meikkiä, mutta kädet on karut... Olisin varmaan yhtä innoissani kuin ap, jos vihdoin tekisin käpälilleni jotain!
ja tähän tuli lisäks ranskalainen manikyyri eli ei tarvinnu itte lakata...
Nää on tosi oman tuntuset, hieman pidemmät ku normaalisti ja kestää muutaman päivän tottua...
Tykkään todella paljon, onneks menin laitattaan...
Ja sit ostin vihdoin silmälasitkin itelleni... Ihanaa!!