Taaperoimetystä...
Tämä on niin surkuhupaisaa että nauran jo itse itselleni. Imetän 1 v 4 kk ikäistä tytärtäni, ja hän on alkanut lukea " ruokapöydässä" . Hän siis hakee kirjan ja katselee sitä asiantuntevan näköisenä samalla kun imee rintaa... Mistä lie oppinut, äidiltään varmaan. :DD
Kommentit (11)
Tosiaan on päivän mukavimpia hetkiä.
Vierailija:
Itse luen siinä aina samalla kirjaa. Poika muistaa aina kysyä " Missääidin kirja" , jos kirja puuttuu.Nukutushetket ovat päivän mukavimpia hetkiä, kun loikoilen siinä, luen kaikessa rauhassa ja imetän :) .
ja nykyään hän lukee myös, kun osaakin jo lukea :)
Tai kukaties hän löytää jostain tyttöystävän jonka rintaa silloin voisi imeä! No toivoa aina voi...
Joka tapauksessa vieroitus sujuu ihmeen helposti, mitä nyt äidillä heittelee hormonit ja tunteet hiukan.
Taitaa olla samoja tuttelimammoja, joitten päivänsäteet lussuttaa kaksivuotiaana vielä muovinpalaa. Mutta mikäs siinä, kun kerran on korvikelinjalle lähdetty... ;).
jos näkee taaperon imetyksessä jotain sairasta.
kun tuli kolmivuotiaalla vähän skismaa leluista toisten kanssa. Mutta ei se mitään. Tilanne laukesi ja kaikki olivat pian tyytyväisiä.
Pahimmat taaperoimetyshaukkujat on takuulla niitä, jotka ei ole juuri viitsineet imettää.
Vierailija:
jos näkee taaperon imetyksessä jotain sairasta.
vaan eipä ole huumoria taaperoimettäjillä, ei.
t. imettäjä, mutta vain 13kk
Sääli vaan, että mielikuvitus puuttuu. Aina nuo samat koululaisimetysjutut :p.
Eilen iltana kun mulla ei ollut harvinaista kyllä kirjaa kun laitoin lapsen tissille, lapsi itse päästi irti ja haki mulle kirjan =).
Itse luen siinä aina samalla kirjaa. Poika muistaa aina kysyä " Missääidin kirja" , jos kirja puuttuu.
Nukutushetket ovat päivän mukavimpia hetkiä, kun loikoilen siinä, luen kaikessa rauhassa ja imetän :) .