Arvaapa meidän ammatit
Joulumenun perusteella.
Alkuruokia ei varsinaisesti ole, kukin ottaa mitä haluaa missä jäjrestyksessä haluaa. Joulu vain perheen kesken.
Ruokana, suurin osa kaupasta ostettua: Lanttu-, porkkana- ja bataattilaatikkoa. Itse tehtyjä lohkoperunoita, nämä siksi kun yksi lapsista ei allergian takia voi syödä mitään missä maitoa ja tämä siis poikkeus ostettuun. Valmista kinkkua, valmista kalkkunaa, kylmäsavulohta. Saarioisten rosollia, luumuja. Jälkkäriksi keitetään kahvit ja sitä sekä konvehteja tai kaupan pipareita ottaa ken haluaa. Salaatti meinasi unohtua, sen teen itse, ihan perusvihanneksia. Jouluruokaa syödään vain aattona ja joulupäivänä jämiä, on koetettu ostaa niin ettei kahta päivää enempää olisi.
Kommentit (6)
Meillä vastaava menyy, ihan ollaan akateemisia.
[quote author="Vierailija" time="23.12.2013 klo 21:30"]
Strippari ja puutarhanhoitaja.
[/quote]
Ei mutta oli pakko antaa yläpeukku. Minä stripparina, hevosetkin naurais...t.ap.
Me ei olla akateemisia. En päässyt yliopistoon, ja miestä ei ole kiinnostanut, vaikka äly riittäisi.
Csi:n analyytikkona vastaan
1. Miehelläs on palestiinalaiset sukujuuret, jos asutte Suomessa hän voi koulutukseltaan olla vaikka ydin-insinööri mutta työtä ei ole.
2. Itse olet Siwassa esimiehenä koska et tarvi lisäliksoja joulupäivystyksestä, senverran einespohjainen oli tuo loppu
3. Lähtöisin olet maatilalta - veljesi lapsella tuo alllergia
Jahah, ei tullut paljon vastauksia. Olemme opistoinsinöörejä ja ihan hyviä laittamaan ruokaa, mutta olemme vain helkkarin laiskoja. Sen lisäksi olimme molemmat työreissulla viime viikon loppuun asti. Lapset aikuisia, myös se allerginen, opiskelija, joka tuli kotiin sunnuntaina.
Strippari ja puutarhanhoitaja.