Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

mua ahdistaa vanheneminen, muita?

Vierailija
28.09.2013 |

olen vasta vähän yli 30v mutta vanhenemisen merkkejä jo löytyy mm. kasvoista. Yritän pitää itsestäni huolta mutta ei se auta vahenemiseen. Mies minulta löytyy joka sanonut että pitää minusta sellaisena kuin olen. Silti olo on huono. En vaan pääse siitä yli, että naiset vanhenevat miehiä nopeammin. Olemme siis miehen kanssa saman ikäisiä. Olemme molemmat aloittaneet myös kuntoilun ja mies laihduttanut aika paljonkin terveydellisistä syistä. Silti välillä mietityttää, että miten kauan jaksaa katsella vanhenevaa naista vai vaihtaako nuorempaan. Hirveää tälläinen. Kun vaan voisi olla miettimättä asiaa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kieltämättä kyllä se ahdistaa, mutta koska se on vain yksi ahdistus muiden joukossa, niin se ei enää sikäli ahdistakaan niin paljoa.

Vierailija
2/3 |
28.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minua ei ahdista vielä yhtään vaikka olen "jo" 44v.

Oli ihanaa täyttää 40 vuotta ja olenkin nykyään armollisempi itseäni kohtaan ja kelpaa itselleni tälläisena kuin olen ja muiden ihmisten mielipiteistä ei sitten olekaan väliä.

Muista että niin kauan kuin vanhenee niin on ELOSSA :) Nauti nyt hyvä ihminen elämästäsi päivä kerrallaan sellaisena kuin olet koska kukaan ei tiedä montako päivää on oikeasti jäljellä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö se olisi huono asia jos ei vanhenisi, eli kuolisi nuorena? Vanhemmiten muut asiat alkavat kiinnostaa enemmän kuin ulkonäkö ja alkaa olemaan useimmiten itselleen armollinen. Terveellisillä elämäntavoilla pystyy tekemään todella paljon.

Olen itse 30v ja tottakai harmittaa jos huomaa ryppyjä tulevan ja krapula-aamuna näyttää aivan järkyltä.:) Mutta siltikin odotan kaikkea kivaa mikä liittyy myös tulevaisuuteen kuten perheen perustaminen ja tulevat häät jne. Mieheni on 10v vanhempi joten tunnen itseni oikein nuoreksi ;)