Marabou vai Fazer
Kommentit (14)
marabou parempaa,siksi kun nyt tykkään makeasta mutta en ihan ällömakeasta kuitenkaan, maraboulla hyvää se minttukrokantti ja sitten taas se daim tai joku liian makeaa.Fazerin suklaa jotenkin tylsän makuista paskan maku tulee suuhun kun sitä syö. Kyllä fazer ihan syötävää on.
Marabou. Nam.
Eikö enää saa pähkinä,-rusinasuklaata mistään?
Fazer. Se on paljon parempaa, tykkään sen mausta enemmän. Marabou jää kurkkuun kiinni eikä maistu läheskään niin hyvälle.
Marabou. Parempaa ja parempi koostumus.
Fazer maistuu suklaalta, Marabou vain makealta sokerimössöltä.
[quote author="Vierailija" time="14.10.2013 klo 17:49"]
Fazerin suklaa jotenkin tylsän makuista paskan maku tulee suuhun kun sitä syö. Kyllä fazer ihan syötävää on.
[/quote]
koita jo päättää
Fazer. Maistuu suklaa ja kaakao, Marabou on liian äkkimakeaa bulkkisuklaata vähän kuin Milkakin. Kyllä Fazerin sininen on ainoa oikea suklaa.
Fazer on parempi. Marabou on liian makeaa ja vaaleaa. Fazerilla parhaita levyjä on perinteinen sininen, Marianne ja Lontoon rae-suklaa.
Joo, marabou ei oikeen oo suklaata, vaan juurikin sokerimönjää. äklömakean himoon se sopii, mutta jos maitosuklaata mieli tekee, niin marabou ei juuri mieltä lämmitä.
Kaikki suklaa käy. Tosin Fazer on suklaista parhainta.
Fazer
Siksi.