Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Carpe Diem ja muut mietteliäät tatuoinnit

Vierailija
28.10.2013 |

Ahhahaa, Solsidan osui eilen taas kohdalleen. Nössö Alex listasi asioita, joita haluaa tehdä elämänsä aikana ja yksi niistä oli tatuoinnin ottaminen. Fredde totesi oikopäätä että no sitten olet snagarinmyyjän lisäksi ainoa saltsjöbadenilainen, jolla on tatuointi. Annallahan oli tatuointeja, mutta häntä ei Fredde laskenut mukaan, koska Anna on Värmlannista = muualta tullut. Jakson lopun rapukekkereissä Alex oli käsivarsi siteessä ja lupasi näyttää tatuoinnin sitten kun se oli parantunut. Hänen mielestään oli tärkeää tarttua hetkeen. Anna ja Mickan naureskelivat ääneen, että hei Alex älä viitsi ladella tuollaisia latteuksia, Carpe Diem, hahhahaaa,  ja Alex... häipyi vaikeena paikalta.:D 

 

 

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Carpe diem'istä elämänmottona on tullut suomalaisille uusi käytännöllinen klisee. Samanlainen kuin minkä kirjan luit viimeksi? No tietenkin vastaus on se aina niin toimiva Tuntematon sotilas.

 

Oikein on mietittyä, henk.koht. ja persoonallista. Sellaista daideellista.

Vierailija
2/3 |
28.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ei ei. So last season. YOLO!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun siskolla on kyseinen tatuointi. Selvisi pahasta auto-onnettomuudesta ja huumekierteestä. Tatuoinnilla on symbolinen merkitys hänelle, josta saa voimaa vaikeina hetkinä. Ties vaikka olisi ilman tuota voimaannuttavaa tunnetta sortunut uudelleen päihteisiin. Minusta tatuoinnissa ei ole mitään noloa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä kuusi