Miksi tämä päivä on hyvä päivä?
Kaivellaas nyt kerrankin positiivisia asioita nykyhetkestä!
Mulla on tänään hyvä päivä koska:
-nukuin kerrankin hyvin ja pitkään (raskausviikko 40 menossa eli hyvät unet eivät ole itsestäänselvyys)
-söin aivan mielettömän hyvän hotellitasoisen aamiaisen (ok, no ei se hotellitasoa ollut nähnytkään mutta olipahan monipuolinen ja nätisti katettu)
-sain hyvän idean lahjoittaa pihallamme puolitoista kuukautta lojuneet, silmää kiusanneet romut eteenpäin netti-ilmoituksella. Tunti ilmoituksen julkaisemisen jälkeen kamat olivat kadonneet ja piha siisti.
-edellisestä innostuneena ryhdyin pullan leivontaan ja nyt on taikina kohoamassa ja kohta pullantuoksu kämpässä
-edellisestä innostuneena mies ilmoitti minun vapautuneen ruuanlaittovuorosta tänään ja saavani illalla jotain herkkuruokaa ilman pikkusormeni nostamista
-löysin mielettömästi edullista puolitarpeellista vauvatavaraa netistä
-ulkona sataa kunnolla vettä, ilma puhdistuu ja helle loppuu
Kuis teillä?