Viime kesä oli ihan totaalisen paska, nyt olen
luvannut itselleni että teen lomalla juuri niitä asioita mitä itse haluan. Viime kesä meni miehen kanssa tapellessa, lomarahat menivät auton remppaan ja edellistalven työttömyys ja yllätysmenot painoivat vielä kukkarossa, en päässyt käymään kotimaisemissa ollenkaan ja muutenkin tuntui lomilta töihin palatessa että ihan kuin ei lomaa olisi ollutkaan.
Nyt olen jo sanonut miehelle että pohjoiseen on päästävä, menen vaikka lasten kanssa jos mies ei halua lähteä (kyllä kuulemma haluaa), tilille tulee talviloma- ja kesälomarahat ja auto on ainakin toistaiseksi kasassa ;) aion ottaa myös niitä päiviä kun vain otan aurinkoa ja luen, käyn kirppiksillä ja mies saa mennä ainakin yhdeksi viikonlopuksi lasten kanssa mökille, jotta saan omaa rauhaa. Lapsille olen luvannut shoppailureissun jossa ostetaan vaatteita ja käydään jossain kivassa paikassa syömässä.
Kommentit (2)
Kyllä. Mä oon nautiskellut koko loman. Ens viikolla meen takas töihin. Eilen vierähti 4 tuntia rannalla. Minä makasin viltillä ja lapset ui. Normi hellepäivä. Niin rentoa. Eiväitä ja juotavaa paljon mukaan ja ei kun menoksi :)
ihanaa lomaa kaikille!
Viime kesänä oli myös paska keli, eli parempi ottaa kaikki paska kerralla ja sitten nauttia muu aika :-)