Mitä mieltä, tällaisesta toiminnasta ? :o
Olen koulunkäyntiavustajana ala-asteella. Meillä on töissä toinen mies puolinen avustaja, joka on homo.
Autamme välillä yhdessä liikunnan opettajaa liikunnantunneilla pitämällä järjestyssä isossa ryhmässä yllä. Ei siis fyysisesti rankkaa, emme joudu itse urheilla. Kuitenkin, joka liikuntatunnin päätteksi tämä avustaja, menee poikien kanssa yhdessä suihkuun, 2lk oppilaiden kanssa..
Ymmärtäisin, jos hän itse joutuisi liikkumaan ja urheilemaan tunneilla, mutta pääsääntöisesti meidän työ noilla tunneilla on seistä paikallaan ja katsoa että kaikki toimii että oppilaat on kunnolla.
Itse ihmettelen miehen toimintaa ja vanhempana en välttämättä tykkäisi ajatuksesta, etenkin kun tiedän miten turha hänen peseytymisensä on.
Mitä te olette mieltä?