Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tätähän mun pitikin kysyä: keittiön kattolamppu?

25.10.2006 |

Meidän keittiöön on tulossa kohtalaisen matalalla riippuva valaisin pöydän päälle. Huone vaatisi kuitenkin jonkin paremmankin yleisvalon. Millaisia lamppuratkaisuja ihmisillä (eli siis teillä) yleensä on? ONko katossa kaksi samanlaista valaisinta, toinen pöydän päällä ja toinen muualla killumassa vai miten? Halofeenispotteja tms. ei kattoon ruveta vetämään, jotain tavallisempaa siis. Ja yläkaappien alla on tietty valot.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meille tulee kaapistojen alapuolelle perinteiset loisteputket, mutta lisäksi tulee myös kaapiston päälle loisteputket jotka epäsuorasti katon kautta valaisevat keittiötä. Lisäksi tulee pöydän yläpuolelle lampun paikka sekä ikkunan edessä olevan tason yläpuolelle voi laittaa lampun roikkumaan. Saa nähdä ollaanko sitten lopputulokseen tyytyväisiä, talo on nyt vasta rakenteilla.

Vierailija
2/3 |
28.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on keittiössä vain pöydän päällä kattolamppu jota käytetään loppujen lopuksi aika vähän, tiskipöydän päällä on kaapiston alla niin tehokkaat spotit että ne riittävät kivasti, lisäksi liesituulettimen valo on usein päällä ja yhdellä sivupöydällä pieni pöytälamppu. Tosin keittiömme ei kovin suuri ole joten siksi nuo riittävät. Mikäli teillä on yksi melko alhaalla roikkuva lamppu niin en kyllä toista samanlaista laittaisi kattoon vaan ihan erilaisen mutta kuitenkin tyyliltään samanlaiset.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yläkaappien alla perinteiset loisteputket pistorasioilla, liesituulettimen valaisin sekä kaapien päälle tulee vielä pienet kaarivalaisimet. Vitriinikaapeissa on ledivalot. Näillä valaisimilla saadaan aikaan vaihteleviakin tunnelmia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kuusi