Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Voi ei :) Tyttö 2v haluaa että laitan sille kynsilakkaa...

Vierailija
23.01.2006 |

äsken toi luomivärit mulle ja nyt jo ripsarit



laitoimme pienet pisteet kynsilakkaa isovarpaan kynsiin..toinen on ihan ylpee nyt...



pesemme ne tietenkin pois kohta....



Hih..kun kaupassakin ollaan, niin tyttö repii mut meikkihyllylle ja huutaa että kato äiti, meikkejä...



Hih..suloista :)

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
23.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me kyllä lakkailtiin kaikki kynnet aina tarvittaessa. Ja meikkiä olin laittavinani...vähän luomiväriä, noooin ja sitten poskupunaa, nooin ja ripsarit viellä päälle (sanoin et silmät kiinni ja pikkurillillä koskin ripsiin ja läpi meni ) Niin siis en laittanu oikeesti kun sudilla vaan suhasin siihen suuntaan ja sitten ihasteltiin peilistä että wau kun nätti =)



Vissiin kolmevuotiaana tajus mun kusetuksen kun kävi ihan itte laittaa " vähän" mun meikkejä naamaansa...



On ne sulosia =)

Vierailija
2/4 |
23.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

laitan tosin aina jotain miehekästä väriä, mustaa tai sinistä, ja ihan sormien kynsiin. On siinä ollu kauhistelemista joillain mutta en anna häiritä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
23.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

2-vuotiaan sormien ja varpaiden kynnet kun tyttö kesällä kiinnostui lakatessani kesäväriä varpaankynsiini. Ostin jopa hänelle omaa lakkaa, ihan vaaleaa jossa on helmiäistä ja sitä tyttö polleana sitten esitteli :).



Meikeistäni on myös kiinnostunut, mallioppimista... mutta sanon että pienet tytöt ovat sieviä ilman meikkiä, äti tarvitsee vähän paikkausta. Tupsuttelee sitten puuterivipalla poskiaan ja laittaa huulirasvaa.

Vierailija
4/4 |
23.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on 3vllä ja 2v kaksosilla aina lakatut varpaan kynnet kun niin kovin siitä tykkäävät. Se on sellanen meidän perheen naisten yhteinen kiva juttu:)