Mitä piirteitä luulet miesten pitävän naisessa viehättävinä?
Kommentit (9)
Naisellisuus:
- Sirot kädet ja jalat (miesten vastaaviin verrattuna)
- levenevä lantio (hoikka vyötärö korostaa tätä)
- rinnat
- pitkät hiukset
- symmetriset naisen kasvot
Jokaisella miehellä on sitten edellä mainituista hitusen eriävä kauneuskäsitys.
Luulen että useimmat haluavat naisen jossa on jotain naisellisia piirteitä ja enemmän kuin miehissä keskimäärin. Se mitä niistä sitten kaipaa vaihteleekin varmaan aika paljon.
Naisellisiksi piirteiksi lasken tässä nyt kaikki sellaiset mitä usein pidetään enemmän naisellisina kuin miehisinä/neutraaleina piirteinä.
[quote author="Vierailija" time="12.03.2013 klo 21:58"]
- Sirot kädet ja jalat (miesten vastaaviin verrattuna)
[/quote]
Ja kaikki nuoret naiset treenaa nykyään fitnessmallin kroppaa. Pieni ristiriita?
Omakohtaisella kokemuksella: pitkät hiukset, nätti hymy, tyttömäisyys ja iloisuus
Ulkonäöstä luulisin näin:
Ei saa olla lihava, mutta ei laiha hiirulainenkaan. Eli sporttisen hoikka. Pitkät hiukset. Mieluumin lyhyt kuin huomattavan pitkä.
Luonteesta:
Herkkä ja jonkin verran ujo, mutta pitää kuitenkin tahtonsa. Ei ole koko ajan suuna päänä. Positiivinen.
olen mies ja ihailen naisessa kaulaa, niskaa, sääriä, käsiä, naisen kädet ovat hurmaavat. sitten jos voin katsoa reilummin katson suuta, huulia, suunpieliä, hampaita sitten kasvoja silmiä, hiuksia jos mahdillista niin rintoja. ei mikään ole niin kaunis kuin nainen. hymy on yleensä niin valloittava.
Tissit, perse ja kasvot.