Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Risteilyt

Vierailija
03.01.2013 |

Oletko käynyt risteilyllä/purjehtimassa välimerellä, espanjassa tms? MIllaista oli, kannattaako lähteä?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

laivassa, syömässä ja illanvietoissa, niin tuo on helppo tapa kierrellä hieman useammassa paikassa niiden satamavierailujen ajan. Sopii hyvin vähemmän matkustaneille, joilla ei ole halua itsenäiseen reissailuun.

Vierailija
2/2 |
03.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

kotimaisella Kristina Cruisesilla ja sitten italialaisen Costa Cruisesin risteilyllä.



Molemmat oli mukavia kokemuksia, mutta Kristina oli kyllä enemmän vanhojen ihmisten laiva, siis siellä ei ollut sillä kertaa yhtään muuta lapsiperhettä meidän lisäksi, eikä varmaan alle viisikymppisiäkään. Lapsille aika vähän tekemistä. Ohjelma tyyliin tangoa kannella ja historialuentoja. Risteilymme oli kierros jossa käytiin Espanjassa, Kanarian eri saarilla jne.



Costan laivalla sen sijaan oli vaikka mitä tekemistä myös lapsille, ja oli muutenkin paljon isompi ja hienompi laiva. Lähtö siellä oli tosin Rooman Civitavecchian satamasta, jonne täytyi omin keinoin hankkiutua. Risteily oli Välimeren risteily jossa pysähdyttiin monessa paikassa.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla