Näkeekö kukaan muu vessaunia??
Toi lentouni ketju oli niin paras. Näkisimpä minäkin niitä, mutta ei, näen aika ajoin vessaunia. Ne eivät aina lopu mukavasti. Näkeekö kukaan niitä?
Kommentit (10)
Juu vessaunet ilmaantuvat aamuyöllä. Unien vessat ovat tietysti tavalla tai toisella käyttökelvottomia: saastaisia, seinättömiä tai niin ahtaita, ettei mahdu. Ennen pitkää tulee herätys ja on mentävä oikeaan vessaan.
Juu vessaunet ilmaantuvat aamuyöllä. Unien vessat ovat tietysti tavalla tai toisella käyttökelvottomia: saastaisia, seinättömiä tai niin ahtaita, ettei mahdu. Ennen pitkää tulee herätys ja on mentävä oikeaan vessaan.
Mutta myöskin lentounia ja sukellusunia.
Sukelluksissa osaan pidättää aina hengitystä tosi pitkään.
Ne vaan menee yleensä niin, että menen vessaan pöntölle ja pissaan ja pissaan, mutta silti se pissahätä ei lopu. Ja sitten jossain kohtaa herään siihen oikeaan pissahätään ja menen vessaan.
ja pahinta on, etten aina herää vaan kuvittelen olevani vessassa ja pissinkin alleni. Lapsen näitä oli tosi usein. Nyt aikuisena kerran viidessä vuodessa. Olen tosi sikeäunininen.
Samalla tapaa olen joskus nähnyt unta, että leijona repii kättäni irti. Söin tuolloin tosi vahvaa lääkitystä ja vaan nukuin ja nukuin. Olin sitten nukkunut käteni päällä ja hyvä, että sain säilyttää käteni.
Vessaunet on melkeen mun vakiounia. Millon oven lukko on rikki, ovet on vaan onnettoman pienet saluunan ovet, läpinäkyvät ovet, pönttö on tukossa, vessa pölähtääkin täyteen ihmisiä ja minä siellä keskellä ilman housuja..paperi on loppu..menkat tursuaa ympäriinsä.. Näitä riittää. :'D
herännyt lämpimään tunteeseen kun olen oikeasti kussut alleni! :D Ja tämä siis ihan aikuisiällä... Että semmosta...
Aina kun näen ulostamisunia, niin rahaa on tulossa jostain:) Nyt on raharintamalla ollut hiljaista, mutta enpä olekaan kyseisiä unia nähnytkään...
näen kyllä. On kamala pissahätä, mutta esim. vessakopissa ei olekaan pönttöä, tai on kauhea jono vessaan. Lopulta herään sitten oikeasti pissahätään ja käyn vessassa.