Pph, teetkö ruokalistaa/tekeekö teidän pph?
itse sain ehdotuksen, että olisi kiva jos tekisin. No, päätin että en tee listaa, mutta teen ruokaa koulun ja pk:n listan mukaan. Säästösyistä siinä on paljon keittoja ja puuropäiviäkin, mutta jos kerran ruoka kelpaa pk:n lapsille niin saa luvan kelvata perhepäivähoitoonkin
Kommentit (5)
ruokalistaa. Enkä noudata koulun tai pk:n listoja vaan laitan mitä milloinkin mieli tekee ja haluan laittaa, spontaanisti ja etukäteen suunnittelematta.
ja kyllä teen. Se helpottaa paljon, kun ei tarvitse joka ilta miettiä mitä ruokaa tekis seuraavana päivänä ja voi tuoda vaikka viikon ruokatarpeet kerralla.
yks pph
ja sitten loppuviikon et mitä ostan kaupasta. Mutta jos lista täytyy olla niin mielestäni yksinkertaisinta tehdä kaupunkimme keskuskeittiön mukaan
ap
Sitä mäkin käytän, mutta soveltaen..
Listan löytää netistä.
mitä kaupassa on tarjouksessa. Ruokaraha on niin pieni.