suussa olevat kipeät rakkulat
...onko kellään hyviä poppakonsteja että sais rakot nopeammin paranemaan?
Ainakin 3 tosi kipeää rakkoa suussa.
Kommentit (7)
tota suuvettä oon tainut kokeillakkin.Yllättävän sitkeitä rakkoja. Onko mulla joku puutos vai mikä?
laitat rakkuloiden kohtiin ruokaöljyä, helpottaa tosi nopeasti
jos ne aftatabs laastarit hipsuilla niinku joku ehti jo viisastelemaan...on niin hyviä,niin täytyy kyllä testata. Ruokaöljyä kyllä löytyy joten aloitan siitä. syöminen aikas vaikeeta ku sattuu niin.
helppo ja halpa tapa hoitaa noita aftoja. Laitat vaan aina lisää kun alkaa kirraamaan..Epäilempä ettet edes laastareita tarvitse..
tökin öljyä topsy-puikollla...Ensin ainakin meni suu ihan turraksi.Poskessa oleva tekee olon niinkuin olisi hammaskin kipeä.En ainakaan tässä kirjoittaessa huomaa eroa...paitsi poskea alkoi jyskyttää.
jos noita(aftoja )tulee useasti. Mulla oli yhessä vaiheessa ihan jatkuvasti ja söin paketin noita luontaistuotteita ja kyllä autto. Lääkäriltä saa myös sellaista voidetta, jota laitetaan niiden päälle ja näin nopeuttaa paranemista. Nimeä en nyt muista ja on reseptilääke.