Jumalan kosto
Tilastojen mukaan suurin osa salamaniskuun kuolleista on ateisteja.
Millaisia ajatuksia tämä teissä herättää?
Kommentit (5)
Mun mielestä paljon hämmentävämpi on se tilasto, että kaikki kirkkoon kuuluvat, ennen vuotta 1901 syntyneet ovat kuolleet. Siis ihan kaikki. Aika pelottavaa.
Helluntalaisten/Jehovien tietotoimistoko?
Onko linkkiä?
Keskiaikaisia uskomuksia, juuri noin uskottiin pimeellä keskiajalla. Ja lahkolaiset uskoon edelleen.
sattuman kauppaa joutua salamaniskun kohteeksi. Jumalan kosto koetaan vasta tämän aikakauden lopussa jolloin Hän pistää pisteen saatanan ja hänen palvelijoidensa riettaudelle. Ts. ihan sama onko ateisti vai kristitty, jos on huono tuuri niin ukkonen tappaa mutta vain sattumalta tai sitten on itse hankkiutunut salamaherkälle alueelle ja aiheuttaa näin oman kuolemansa.
Tilastojen mukaan suurin osa salamaniskuun kuolleista on ateisteja.
Millaisia ajatuksia tämä teissä herättää?
ai minkä tilastojen muka?
niin haluaako sitä uskoa kostonhimoiseen jumalaan vai lempeään? Mä jälkimmäiseen. Miks pahoja asioita tapahtuu yleensä? Pikkuvauvojakin kuolee, onks se kosto jumalalta, kun ne ei ymmärtäny uskoa jumalaan ja käydä kirkossa? Vai kosto ateisti vanhemmille, kun ette usko, niin otan teidän lapsen pois? Haluuks itekään sellasta jumalaa, et herran pelossa vaan rukoukset ja stressi siitä, et elänkö nyt jumalan silmissä oikein?