Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

SINÄ JOKA KIRJOITAT SIJAISPERHEEN YRITTÄVÄN VÄHENTÄVÄN TAPAAMISIA!!!

Vierailija
04.07.2012 |

haluan sanoa alkuun että masennus ja jaksaminen ei ole syy viedä lasta pois.mene oikeuspautoimistoon tai ota itselle kunnon asianajaja yksityiseltä alueelta, jos et ole varallinen, valtio maksaa.



itselle kävi noin.Ajoin asiaa saada lapseni takaisin.



perhe ensimmäiselläkin kerralla antoi yhden numeron, josta sai kiinni kerran kahden viikon aikana.Muuten puh.kiinni. osoite yms salainen.



tapaamisessa kaikki hyvin, en ollut hankalana.lapsi ikävöi ja itki ja huusi.Ikävää äitiä kohtaan.



Tämän jälkeen sijaisperhe soitti sosiaaliin, oli valehdellut että puhun sekavia puhelimessa, lapsi ei halunnut puhua minun tai isän kanssa.(oli 1,5 vuotias....)



sain tarpeekseni, heidän mukaansa tapaamisia ei saisi olla edes kerran kuussa.Huom!Tämä oli ensimmäinen kuukausi kun lapsi oli meiltä viety!suoraan koitettiin vierottaa vanhemmista.Lisäksi tämä SIJAISEMO kertoi kuinka lapseni kutsui häntä ÄIDIKSI!!

kuinka olin kipeä ja itkuinen ja satutettu.



sain asianajajan ja otin itse asioista selvää, olin oikeassa, sosiaali oli toiminut myös asiassa väärin.hain lapsen kotiini kun hän oli ollut huostaanotettuna KUUKAUDEN REILUN!



ÄLÄ LUOVUTA.ota asioista selvää, ja asianajaja tekee lopun.



Nyt lapsi kotona enkä anna mitään syytä että asia toistuu.



sosiaali on monesti väärässä!!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

sen verran että sosiaalitoimi joutui nöyrtymään, ja antoi luvan lapsen kotiin hakemiseen.



Tällä hetkellä asia on vireillä sen verran, että korkeampi osasto tutkii sosiaalitoimen käytöstä, ja siitä varmasti tulee sanomista.



ap

Vierailija
2/3 |
04.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aluksi haluan sanoa että tiedän nyt ettei kaikkia mahdollisuuksia edes mietitty mm.sukulaissijoitus olisi varmasti tapauksessani ollut hyödyllisempi.Ihmettelen kuitenkin edelleen tapaamisrajoituksia,ja haluaisin saada tästä jonkun ammattilaisen lausunnon että mistä se raivo oikein kumpuaa.Onko sulla ap miestä vai oletko yksinhuoltaja? Ja kuinka sulle lapsi palautettiin noin äkkiä?



-sen toisen ketjun ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
04.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

japsi palautettiin koska sosiaalitoimi teki liian myöhään UUDEN hakemuksen huostaanoton valmistelusta.



Huomasin että päivämäärät ei täsmänneet lain mukaisesti.



Luojan kiitos, näin pieni virhe heiltä ja laki velvoitti palauttamaan lapsen.



ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi seitsemän