Onko toinen nainen aina syyllinen?
Kommentit (13)
vaikka nainen tietäisikin olevansa toinen nainen.
Terveisin, ensimmäinen nainen
kun kuorsaa ja piereskelee tähän aikaan yöstä.
vaikka nainen tietäisikin olevansa toinen nainen. Terveisin, ensimmäinen nainen
jos ei oma puoliso miellytä niin jättäkää. olkaa edes niin sydämmellisiä. itse en voisi pettää naistani, vaan jättäisin suosiolla
silloin ansaitsee kunnon turprallin siltä EKALTA, vaimolta tai puolisolta.
Sitten saman kyydin saa se "mies"
munatonta luuresi paskaa joka pettää ei voi sanoa Mieheksi
jos ei oma puoliso miellytä niin jättäkää. olkaa edes niin sydämmellisiä. itse en voisi pettää naistani, vaan jättäisin suosiolla
silloin ansaitsee kunnon turprallin siltä EKALTA, vaimolta tai puolisolta.
Sitten saman kyydin saa se "mies"munatonta luuresi paskaa joka pettää ei voi sanoa Mieheksi
Sua on varmaan petetty ja olet edelleen katkera siitä ja vihainen sille toiselle naiselle?
Pettäjä on aina se petturi ja kaiken pahan alku. Se kenen kanssa petetään on vain välikappale joka joutuu (omata tahdosta tai tahtomattaan) ikävään tilanteeseen.
Mies se pääsyyllinen on. Toki nainenkin siinä sinänsä tekee väärin, mutta miksi hän alkaisi ajattelemaan sitä miehen vaimoa ja/tai lapsia, jos mies itsekään ei heitä ajattele.
Mutta helpointahan se on sitä toista naista syyttää, kun muutenhan sitä joutuisi myöntämään, että tulipa otettua puolisoksi lapiollinen paskaa. Tosin en nyt sitten tiedä mitä ylpeilyä on sitten kuitenkaan sellaisessakaan puolisossa, joka on "ilman omaa tahtoaan" pahanilkeänkamalan toisen naisen vieteltävissä tuosta noin vain.
siksi miesparan pitää mennä vieraisiin.
t. se ymmärtävä toinen nainen
mutta toiseen naiseen se viha on helpompi purkaa. Miksi aina voivotellaan sarkastisesti petettyjä? Petetty voi olla hyvinkin järkyttynyt saamastaan kohtelusta - ei ne tunteet katoa sen pettämisen tullessa ilmi.
Joten tietoisesti oleva toinen nainen tulisi ainakin minun vihani saamaan niskaan. Oksettavaa touhua. Ja toki se mieskin. Jos taas toinen nainen ei olisi tietoinen, yrittäisin nähtävästi ystävystyä hänen kanssaan.
Useinhan vika on kanssa lapsissa. Harva mies haluaa lapsia elämäänsä pilaamaan. Siispä mennään hakemaan suhdetta nuoremman naisen luota, jolla ei moisia rasitteita ole. Siksihän sitä tahallaan jäädään pettämisestä kiinnikkin, pääsee mies eroon vaimostaan ja lapsistaan. Mitä nyt joutuu välillä niitä puoli päivää kattelemaan velvollisuudesta.
se vika ainoastaan on, mutta sanotaan näin, että mä en edes lankeais niin luuserimieheen, jos tietäisin, että hänellä olisi vaimo tai tyttöystävä. Mistä sitä tietää, vaikka sitten tulevaisuudessa pettäis meikäläistä. Kyllä se kertoo jo miehestä paljon, jollei ole pokkkaa erota entisestä vaan hyppää suhteessa toisen sänkyyn.
Onkohan tapausta, jolloin vika ei ollenkaan olisi toisessa naisessa, vaan ainoastaan miehessä...
Ja av:llä vika on aina lopulta jätetyssä naisessa, joten silloin toinen nainen onkin syytön..