Lahjavinkkejä 1-vuotiaalle tytölle?
Siis synttärilahjasta kyse. Budjetti max 30€. Mielellään jotakin selaista joka ilahduttaisi itse synttärisankaria.
Kommentit (6)
Huippukivat! Vaikkapa tämä, hinta kympin tietämillä.
http://www.plasto.fi/product.con?iPage=4&iLan=2&itg_id=29&ite_id=582
Puppe-kirjoja, koururuokalapun tai jonkin kivan roolivaatteen, joka on sellainen jolla voi leikkiä pidempään tai sitten jonkun tosi coolin repun tai kassin.
duploja, lasten musiikki-cd, Brion mäyräkoira, kuvakirja, hiekkaleluja, sormivärit..
Joku kiva kirja on aina hyvä vaihtoehto, samoin meidän neiti tykkäsi tuon ikäisenä hurjasti laukuista, varsinkin yhdestä karhun näköisesti pikkurepusta... sulloi sisään kaikenlaista ja tepasteli ympäri huushollia leikkien aikuista naista ;-)
Hyvä, kirkaskuvioinen pallokin voisi olla mukava, samoin hernepussit (tee itse!). Pehmoinen, kirkas fleece, jonka alle voi rakentaa majaa. Nätti lierillinen hellehattu, jossa on leuan alla nauhat niin, että tarvittaessa äiti voi sen sitoa kiinni, ettei tipu kovassakaan menossa (mutta jonka kanssa taapero voi myös itse leikkiä roolileikkejä).
sai juuri 1v.lahjaksi potkuauton(sopiva versio löytyy varmasti myös tytölle)mutta meillä tykkää kovasti tuolla leikkiä.Sai myös muumi aterimet eli veitsi haarukka lusikka ja pikkulusikka sekä kylpypyyhkeen.Plasto vauvakeinu jonka voi vaikka ulos ripustaa tai miksei sisällekin jos on tilaa
Kivoja on myös taaperokärry(varsinkin jos opettelee kävelemään),kylpylelut,hiekkalelut,oma lautanen+muki setti.
ekan nuken ja rattaat, tyttö nyt 1,5v ja kovassa käytössä ovat. Löytyy myös halpoja versioita :)