Kusipää hakee sairaan lapsen päiväkodista ja jättää toisen lapsen hoitoon.
Ja hakee vasta lähempänä klo 17. Kyllä olis kakaroiden parempi kasvaa lastenkodissa tai sijaisperheessä mitä kusipään hoivissa.
Kommentit (5)
Paitsi tuon kusipää sanan viljely..
kun kusipää soittaa mulle ja kysyy haenko kakarat päiväkodista.
Vittu, mä oon etävanhempi eikä mulla ole tapaamisoikeuksia.
Mitä vittua se mulle soittelee, ei mua voi kakaroiden kanssa keskenään jättää.
Kummallista että normipäivänä en saa olla kakaroiden kanssa, mutta annas olla kun jompi kumpi kakaroista sairastuu ja kusipään pitäis olla poissa töistä.
Vituttaa kaksinaamainen lössöperse homo, kusipää.
kyl mäkin oon vieny toisen lapsen hoitoon jos pienempi kipee.muute ne vaan hilluu eikä tää sairas saa sairastaa rauhassa.ei pääse isomman kaa ulos ja se hyppii seinille ja kun pienemmän kaa käyt lääkärissä,verikokeissa yms. niin vahdi siinä nyt isompaa samalla..kun kerran mahdollisuus toinenkin.mut en mä jättäis hoitoon jos olis päiväkodissa kun siel noita kusipäitä riittää,mun muksut onkin yksityisessä ryhmiksessä joissa ymmärretään käytännön asioita.
lapsella ei, koska kusipää ei jaksa kahta kakaraa hoitaa.
Vaikka toisaalta paremmin ne päiväkodissa 2-vuotiasta hoitaa mitä kusipää kotona.
Ehkä parempi että jääkin päiväkotiin ja sieltä voisivat viedä vaikka lastenkotiin, niin olisi turvallisessa paikassa, jossa hoidetaan.
Miksi keräät ongelmaa jostain, joka ei ole ongelma??? Mä voisin mainiosti tehdä tuon, jos olisi kaksi päikkyikäistä lasta. Meillä saattaa kipeä lapsi nukkua pitkän pätkän, jolloin jatkaisin töitä kotoa. Tällöin terve ja energinen lapsi siinä pyörimässä olisi ongelma. Katsos, kaikki ei voi heittää hanskoja tiskiin, vaikka töistä joutuu lähtemäänkin... Kyllä, monet tekee edelleen töitä kotoa käsin koneella.