Kokemuksia turkin belekistä ja hotelli River Gardenista.
Ens syksynä olis tarkoitus lähteä Nazarin kautto ko paikkaan, olis kiva kuulla kokemuksia belekistä ja vielä parempi, jos joku olisi ollut tossa samassa hotellissa.
Kommentit (3)
Olemme menossa kesäkuun alussa perheen kanssa sinne. Reissu on eka kerta tähän hotelliin, Nazarin matkana tää on viides.
Kahtena aiempana kesänä olemme olleet Susesissa, Belekissä, hieno ja kiva hotelli kaikinpuolin MUTTA aivan liikaa venäläisiä. Heitä ei toivottavasti ole River Gardenissa.
Kirjoittelen reissusta palattuamme mitä pidimme? Hotelli ainakin vaikuttaa tosi kivalta (paikka on alunperin rakennettu turkkilaisten kesämökki-alueeksi mutta koska asunnot eivät menneet kaupaksi hulppeiden hintojen takia paikka muutettiin hotellialueeksi ja se selvittää villojen ylenpalttisen varustelun..)
Innokkaana matkaa odotellen!
Olemme lähdössä lasten kanssa myös syksyllä kyseiseen paikkaan ja innolla odotamme, että paikka ja ruoka on yhtä hyvää kuin edellisillä nazarin reissuilla (Pegasos Wordl ja Resort). Olisi kiva myös kuulla jos joku on käynyt River Gardenissa et mitä on tykännyt paikasta.
juuri tuosta kyseisestä hotellista ei valitettavasti ole kokemusta, toisista kyllä. Kadrienen kylä bussimatkan päässä on aika pieni, mutta siellä voi tehdä ostoksia vallan mainiosti.
Varauksesta tehdään matkatoimiston kautta retkiä lähimaastoon ja luontoon. Fire of Anatolia -tanssiesitys on itsellä vielä näkemättä, mutta sitä suosittelisin.