Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vituttaa olla köyhä, koska olen yh

Vierailija
02.03.2012 |

Voisin elää PALJON mukavammin, jos minulla olisi mies, vaikka samantuloinen kuin minä. Eli n.2500e/kk tulot. Nytkin pärjään, mutta nihkeästi. On sentään laina, mutta asunto huonolta alueelta, kerrostalo. Jos ois mies, asuttais kivasti, esim paritalossa Espossa. Ois varaa harrastaa ja panostaa vähän ulkonäköönkin. Nyt olen karsea homssuinen 3-kymppinen. Lisäks YKSINÄINEN. ARGH! En kestä. Kateus kaihertaa. Vinkkejä kuinka kestää ja edes näyttää nätiltä?????Asuntokin on karsea kaatopaikka, koska ei ole varaa sisustaa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
02.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

On keksitty. Katsoin juuri hollivuud-tähtiä ilman meikkiä. Aika karseita ovat.

Vierailija
2/3 |
02.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

valittaa koko ajan ja on kateellinen, jos toisilla on jotain enemmän. Mikäli asunto on kaatopaikka niin siivoa, koska siisti asunto on sellainen missä viihtyy paremmin. Ei sitä rahaa itselläni aikoinaan paljon ollut, mutta jos oli varaa niin jotain pientä ostin kotiin, vaikka tarjouksesta tyynynpäälliset.



Taitaa olla suhteellisuuden taju kateissa, kun luulet saavasi paritalon espoosta tuollaisilla tuloilla vaikka mies olisi kuvioissa. Sattuu meinaan olemaan Espoossa kalliita asuntoja ja siksipä asutaan Vantaalla.



Ei se hompsuisuus ole kun viitseliäisyydestä kiinni. Kyllä itsestään saa kivan näköisen pienellä vaivan näöllä ja kekseliäisyydellä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
02.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä se niin on, että asenne ratkaisee. Ymmärrän (kolmen lapsen yh:na) kyllä sen jatkuvan pienillä tuloilla kitkuttelun, mutta kyllä noilla tuloilla pitäisi rahaa riittää kampaajakäynteihin ja sisustamiseen. Netti on kirppareita täynnä ja edullisia kampaajatarjouksia löytyy vaikka citydealista.



Tsemppiä toivotan silti ja koitahan kaivaa oikeanlainen sisu ja tsemppiasenne jostakin. Toisilla ei ole asiat niinkään hyvin kuin sinulla.









Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä neljä